Policjanci z Żywca przygotowali wyjątkowy spot z udziałem wybitnego sportowca!

Policjanci z Żywca przygotowali wyjątkowy spot z udziałem wybitnego sportowca!

Wiosna i lato to ulubione pory roku wszystkich miłośników jazdy quadami. To także ulubiony czas motocyklistów i rowerzystów, co w policyjnych statystykach objawia się niestety większą liczbą niebezpiecznych wypadków. Najgorsze konsekwencje wypadków zawsze ponoszą osoby poruszające się jednośladem, ponieważ nic nie chroni ich przed obrażeniami. Policjanci z Żywca za pośrednictwem spotu pokazują, jak można zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze.

Znany sportowiec zachęca do noszenia kasku

Rafał Sonik, mistrz Polski i zwycięzca rajdu Dakar, prawdziwy pasjonata jazdy na quadzie, zgodził się na współpracę w słusznej sprawie. Sportowiec wystąpił w kampanii społecznej przygotowanej przez policjantów z Żywca. Wybór sportowca nie był przypadkowy. Spot dotyczy bowiem jednośladów i prezentuje zalety noszenia kasku podczas jazdy motorem, czy quadem. Sonik zachęca w krótkim filmiku do zabezpieczania swojej głowy na czas jazdy i dodatkowo podpowiada, czym warto kierować się przy wyborze kasku. Nikt nie zna się na tym lepiej, niż człowiek, który ma za sobą niesamowite sukcesy sportowe i wiele godzin jazdy za sobą.

Bądź bezpieczny i ciesz się jazdą

Głowę ma się tylko jedną i naprawdę warto ją chronić, szczególnie podczas jazdy jednośladem. Nawet niewielka prędkość w razie wypadku może okazać się bardzo niebezpieczna. Warto również zauważyć, że dobry kask pasuje do motoru i quada jak ulał, a także dodaje tajemniczości. Wygląda to dobrze, miłośnicy adrenaliny nie mają więc żadnej wymówki. Rafał Sonik podkreślił, że kask powinien być dobrze dobrany. Zbyt luźny będzie zsuwał się z głowy, co faktycznie może zniechęcić do jego noszenia. Dobry kask powinien być więc dopasowany, możliwie ciasny i lekki. Sportowiec poleca również uważne sprawdzanie atestów — kask powinien być wykonany z odpowiednich, wytrzymałych materiałów, ponieważ nie jest ozdobą. Wysokiej jakości kask może nie tylko uratować życie, ale również zapobiec dramatycznym konsekwencjom zdrowotnym. Warto mieć to na uwadze.