W Żywcu wybuchł samochód. Są ranni

W Żywcu wybuchł samochód. Są ranni

W piątek około godziny 8:00 rano w Żywcu doszło do zaskakującego wypadku. Strażacy zostali wezwani do pożaru auta, które, jak się później okazało, najpierw wybuchło. Niestety, w momencie wybuchu w pobliżu samochodu znajdowało się dwóch mężczyzn. Akcja ratunkowa trwała 1,5 godziny.

Wybuch w garażu budynku mieszkalnego w Żywcu

Dwóch mężczyzn wsiadało do auta, zapewne po to, by ruszyć do pracy. Nie mogli przewidzieć tego, co się za chwilę stało. W samochodzie doszło do wybuchu spowodowanego rozszczelnieniem instalacji gazowej. Po wybuchu samochód się zapalił. Pasażerowie pojazdu doznali poważnych poparzeń ciała i dróg oddechowych. Jeden z mężczyzn został przewieziony do szpitala śmigłowcem LPR. Drugi, z mniejszymi obrażeniami, dojechał do szpitala karetką pogotowia. Na miejscu zdarzenia pozostali strażacy, którzy około 1,5 godziny walczyli z pożarem. Na akcję wysłano dwa zastępy straży pożarnej.

Nieszczelność instalacji gazowej w samochodzie można wykryć za pomocą profesjonalnej pianki, którą należy spryskać przewody. Można również dokonać przeglądu w warsztacie samochodowym.