Kampania "Trzeźwość" na drogach Żywca i powiatu: Policja apeluje o bezpieczeństwo

Kampania "Trzeźwość" na drogach Żywca i powiatu: Policja apeluje o bezpieczeństwo

Od pierwszych godzin porannych dzisiejszego dnia, siły policyjne działają aktywnie na terenie Żywca i okolicznych powiatów w ramach akcji „Trzeźwość”. Przeprowadzane czynności mają za zadanie zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, a w szczególności – redukcję liczby incydentów drogowych spowodowanych przez kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Kampania „Trzeźwość” została zainaugurowana dokładnie o godzinie 4.00 rano. Funkcjonariusze policji w Żywcu oraz powiatach są zaangażowani w kontrolę trzeźwości kierujących. Głównym celem tych działań jest spowodowanie spadku statystyk dotyczących wypadków drogowych, których sprawcami są osoby prowadzące pojazdy pod wpływem substancji odurzających, takich jak alkohol czy narkotyki. Aby skutecznie wykrywać te substancje, funkcjonariusze korzystają z specjalistycznego sprzętu i testerów.

Musimy pamiętać, że nawet mała ilość spożytego alkoholu może mieć negatywny wpływ na nasze umiejętności prowadzenia pojazdu, co bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu na drogach. Apelujemy więc do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie odpowiedzialności i zdrowego rozsądku. Szczególny apel kierujemy do bliskich, pasażerów i znajomych kierowców, którzy często godzą się na to, aby osoba pod wpływem alkoholu prowadziła pojazd. Nie pozwalajmy na bierność i nie dajmy zezwolenia na stwarzanie zagrożeń na drogach przez nietrzeźwe osoby!