Zawody pływackie na Pływalni Miejskiej w Żywcu

Zawody pływackie na Pływalni Miejskiej w Żywcu

Zawody Pływackie, które odbyły się 31 sierpnia na Pływalni Miejskiej w Żywcu, wzbudziły niemałe emocje. W rywalizacji wzięło udział wiele dzieci, które właśnie w ten sportowy sposób postanowiły spędzić ostatni dzień tegorocznych wakacji. Z takiej postawy dumni byli organizatorzy oraz sami rodzice. Jak przebiegły zawody?

Rywalizowała młodzież w wieku od 6 do 16 lat

W miniony wtorek na Miejskiej Pływalni nie można było narzekać na nudę. W ostatni dzień wakacji zgromadziły się tutaj dzieci, które wystartowały w sportowej rywalizacji. Wszystko odbywało się w naprawdę gorącej, ale pełnej przyjaźni atmosferze. Nie zanotowano żadnych oszustw, a dzieci bawiły się wspaniale. W czasie zawodów młodzi pływacy dawali z siebie wszystko, ale niestety zwycięzca mógł być tylko jeden.

W nagrodę wyróżnione osoby otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy zapewniają jednak, ze nie ważne jest kto wygrał, ale kto jak walczył. Właśnie o taką postawę wśród młodzieży należy walczyć. Na szczęście w Żywcu nie można narzekać na aktywność młodzieży, która z zapałem oddaje się przeróżnym aktywnościom fizycznym.

Dlaczego warto uprawiać sport?

Do stwierdzenia, że sport to zdrowie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Wszyscy młodzi i trochę starsi obywatele wiedzą, że poprawia on kondycję całego organizmu. Nie trzeba przy tym być wcale zawodowcem lub spędzać długich godzin na siłowni. Jak pokazują badania, wystarczy pół godziny spaceru dziennie, aby znacząco poprawić swoje wyniki zdrowotne.

Pamiętajmy, że jakikolwiek ruch jest lepszy od żadnego, ale nie oznacza to, ze powinniśmy się lenić. Prawidłowy rozwój organizmu młodzieży w dużej mierze zależy od zróżnicowanych ćwiczeń fizycznych. Nie pozwalajmy więc sobie na siedzenie na ławce w czasie lekcji WF-u. Wszystkich młodych zapewniamy, ze takie zachowanie nie jest zdrowe i nie prowadzi do niczego dobrego. Korzystajcie z darmowych lekcji wychowania fizycznego, póki jeszcze możecie.