S1 w Węgierskiej Górce. Nowa droga ekspresowa Beskidów

S1 w Węgierskiej Górce. Nowa droga ekspresowa Beskidów

Niedawno rozpoczęła się budowa szybkiej trasy S1. Będzie t jedna z najdroższych dróg, która jednak jest niezwykle ważna dla całego regionu. Rozpoczęło się już przygotowywanie terenu do wiercenia tuneli oraz ogólne przygotowanie do inwestycji.

Pierwsze prace już ruszyły

Niedawno ruszyły prace związane z budową trasy S1. W tym momencie przygotowywane jest podłoże oraz wykonywane są konstrukcje, które mają zabezpieczać całość drogi. Tworzone są również platformy oraz inne umocnienia. Praca w miejscu inwestycji wre i już niedługo będzie można rozpocząć wiercenie tuneli.

Zanim jednak w rejonie rozpoczną się jakieś poważniejsze prace i do boju ruszą ciężkie sprzęty i maszyny, robotników czeka dużo pracy przy przygotowaniach. Wykonawca musi mieć pewność, że teren jest odpowiedni i wytrzyma napór ciężkich maszyn. Jest to związane z bezpieczeństwem inwestycji oraz pracujących na niej robotników.

Duże zmiany dla mieszkańców okolicznych miast

Każda inwestycja, która pozwala rozładować przestrzeń miejska z tirów i obładowanych ciężarówek jest dla mieszkańców naprawdę sporym ułatwienie i ulgą. Dzięki takim inicjatywom miasto nie tylko jest czystsze i mniej zakorkowane, ale również bezpieczniejsze. Mniejszy ruch zawsze oznacza mniej wypadków. Nie inaczej bezie w przypadku tej inwestycji. Nie bez znaczenia jest też zmniejszenie poziomu hałasu. Z pewnością wielu mieszkańców na wieść o tej budowie odetchnęła z ulgą i już wyczekuje zakończenia prac. Nic więc dziwnego, tranzyt jest bolączką wielu miast. Niestety do tej pory w wielu miejscach obwodnicy nie ma nawet jeszcze w planach.

Pod tym względem mieszkańcy Milanówki, Przybędza oraz Węgierskiej Górki mogą czuć się uprzywilejowaniu. Już niedługo przez ich miasta nie będą jeździć hałaśliwe samochody dostawcze. Trasy obiegające te miasta mają być też doskonale skomunikowane z innymi drogami. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w niedługim czasie mieszkańcy będą mogli zapomnieć o swoich dotychczasowych niewygodach.