Nowy rok szkolny w Żywcu

Nowy rok szkolny w Żywcu

We wszystkich Polskich miastach wczoraj zabrzmiał pierwszy od wielu miesięcy szkolny dzwonek. Uroczystości inaugurujące nowy rok odbyły się także w Żywcu. Uczniowie wystrojeni tłumnie uczestniczyli w tym podniosłym wydarzeniu. Było dużo radości, ale też wiele powodów do obaw. Nie do końca wiadomo, jak będzie w tym roku wyglądać codzienność polskich uczniów. Jakich zmian możemy się spodziewać?

Pierwsze koty za płoty

Wczoraj uczniowie wrócili do szkół, a już dzisiaj odbywają się pierwsze zajęcia. Z boisk szkolnych można już usłyszeć gwar głosów i gwizdki meczowe. Chłopcy i dziewczęta korzystają z ostatnich pięknych dni, aby dotlenić organizmy i oddać się sportom.

Wiele dzieci już przezwyciężyło swoje początkowe obawy. Wiele z nich jeszcze kilka dni temu było przestraszonych i bardzo sceptycznie nastawionych do nowego roku. Dzisiaj na ich twarzach goszczą uśmiechy. Nie wiadomo jednak, jak długo taka atmosfera potrwa.

Nowe zasady organizacji życia szkolnego

Zasady wprowadzone w tym roku szkolnym obowiązują we wszystkich placówkach. Nie inaczej jest w Żywcu, gdzie już wczoraj można było zauważyć nowe porządki. Przede wszystkim w wielu szkołach rozpoczęcie roku nie było wydarzeniem jednolity, a zostało rozbite na godziny. Całość przeprowadzono grupami po kilkadziesiąt osób.

Niestety takie zasady powinny być przestrzegane przez cały rok szkolny, jednak już od dawna nauczyciele mówią, że jest to nierealne. Szkoły już wcześniej borykały się z brakiem miejsca oraz kadry, a teraz będzie tylko gorzej. Jak poradzą sobie poszczególne placówki, dowiemy się już w najbliższych dniach.

Władze powiatu również świętowały

Nowy rok szkolny jest niezwykle ważny nie tylko dla uczniów, ale i dla całego regionu. Aby podkreślić podniosły charakter wydarzenia, w obchodach wzięli udział przedstawiciele władz powiatu. Reprezentowali oni organa władzy w Żywcu.

Przy okazji rozpoczęcia wręczono również Nagrodę Starosty, która przypadła Zbigniewowi Czubakowi, odchodzącemu właśnie na emeryturę dyrektorowi w Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu.