Zatrzymano seryjnego włamywacza

Zatrzymano seryjnego włamywacza

Dzięki działaniom operacyjnym policjantów udało się ustalić personalia osoby odpowiedzialnej za szereg włamań na domki letniskowe. Mężczyzna okradał je ze sprzętu AGD oraz RTV. Za swoje czyny grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jednak w dalszym ciągu jest na etapie rozwojowej, gdyż pojawiły się liczne dowody na to, że dopuszczał się on podobnych kradzieży także w innych częściach Polski.

Seria włamań

Od kilku tygodni do policjantów z Gilowic dopływały zgłoszenia o włamaniach na terenach okolicznych domków letniskowych. W każdym tego typu przypadku łupem okazywały się sprzęty wyposażenia domków. Były to zarówno sprzęty takie jak telewizory czy kuchenki mikrofalowe. Policjanci skrupulatnie sprawdzali każdy trop w tej sprawie, aby jak najszybciej ustalić personalia osoby, która dopuszcza się kradzieży. Po przeanalizowaniu materiału dowodowego ustalili oni, że sprawcą kradzieży może być 30-letni mieszkaniec powiatu bielskiego.

Niedługo później udało się namierzyć oraz zatrzymać podejrzanego. Usłyszał on zarzuty licznych kradzieży, jednak na tym akcja prawdopodobnie się nie skończy, ponieważ pojawiają się dowody, które wskazują na to, że mężczyzna dopuszczał się podobnych kradzieży także na terenie innych województw. Mężczyzna został osadzony na wniosek organów ścigania na 3 miesiące w areszcie, a jego dalszych losach zadecyduje sąd. Na chwilę obecną grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, jeżeli jednak okaże się, że 30-latek na koncie ma więcej tego typu wykroczeń, kara może ulec znacznemu zwiększeniu. Na chwilę obecną nie ma także informacji czy podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Sukces śledczych

To dzięki skrupulatnym działaniom policji, w bardzo szybkim czasie udało się ustalić personalia tego mężczyzny. Mamy nadzieje, że działania policji zmotywują kolejne osoby do zaprzestania tego typu działań. Funkcjonariusze organów ścigania w każdej tego typu sprawie zdają się działać bez wytchnienia, aby poprawić bezpieczeństwo obywateli.