Udawał manekina, by zmylić policjantów!

Udawał manekina, by zmylić policjantów!

Do dość zabawnego zdarzenia doszło w Tarnowskich Górach w województwie śląskim. Policjanci wezwani do jednego ze sklepów odzieżowych zauważyli włamywacza, który usiłował udawać manekina. Wygląda na to, że złodziej naoglądał się filmów akcji, jednak nieudolna próba zmylenia policjantów nie uratowała go przed więzieniem.

Założył na siebie ubrania z wystawy, by zmylić policję

Do zdarzenia doszło przy ulicy Armii Krajowej, gdzie znajdują się pawilony z różnego rodzaju sklepami. Ktoś zgłosił na policję podejrzenie włamania do jednego z zamkniętych już pawilonów. Funkcjonariusze szybko zjawili się na miejscu, trafiając na złodzieja, który nie spieszył się z ucieczką. Najwyraźniej sądził, że nie miał świadków.

Ostatecznie złodziej zorientował się, że ma na karku policję. Na ucieczkę było już jednak za późno. Mężczyzna musiał zmobilizować szare komórki i znaleźć dobrą kryjówkę. Postanowił wykorzystać trik znany z filmów akcji. Założył na siebie ubrania przeznaczone do sprzedaży i znieruchomiał w rozpaczliwej próbie oszukania policjantów.

Funkcjonariusze musieliby mieć ogromne problemy ze wzrokiem, by dać się oszukać. Ostatecznie w byciu manekinem nie chodzi przecież o ubrania i wymyślną postawę. Złodziej nie miał szans.

Oszustwa na kilkanaście tysięcy złotych

Jak się okazało, 36-letni mężczyzna udający manekina wcale nie był taką ciamajdą, jak mogło się wydawać. Złodziej miał na swoim koncie kradzieże, które łącznie przyniosły straty w wysokości 13 tysięcy złotych! Jego skoki były znane w Tarnowskich Górach od dłuższego czasu.

Dobrą informacją jest fakt, że większość skradzionych łupów z licznych wojaży mężczyzny udało się odzyskać. Kradzieże to jednak nie wszystko, co 36-latek miał na swoim sumieniu. Policjanci przeszukali mieszkanie mężczyzny, gdzie oprócz łupów znaleźli także marihuanę i amfetaminę. W związku z tym ostatnim znaleziskiem wyrok mężczyzny wzrośnie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

O ostatecznym wyroku zdecyduje sąd. Łącznie 36-latek usłyszał 6 zarzutów.