Świąteczne szaleństwa w Żywcu. Policja miała dużo pracy!

Świąteczne szaleństwa w Żywcu. Policja miała dużo pracy!

Końcówka roku w Żywcu jest bardzo burzliwa i bogata w budzące grozę incydenty. Świąteczny nastrój nie wszystkim się udzielił. W Wigilię policjanci szukali mężczyzny, który zaatakował nożem własnego ojca. Nie brakowało również wykroczeń popełnianych przez pijanych kierowców.

Tragiczny finał rodzinnej awantury

W piątek przed południem w jednym z mieszkań w miejscowości Rajcza leżącej niedaleko Żywca doszło do rodzinnej awantury. Nie wiadomo, co było przyczyną tak intensywnej kłótni. Wszystko rozegrało się bardzo szybko. 29-letni mężczyzna zaatakował nożem swojego ojca. Po wszystkim uciekł z mieszkania, udając się prosto w pobliskie góry.

55-letni poszkodowany szybko otrzymał pomoc medyczną. Na szczęście obrażenia mężczyzny nie były poważne: został raniony w udo. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Natychmiast po opatrzeniu obrażeń 55-latka rozpoczęto poszukiwania napastnika. W akcję poszukiwawczą zaangażowano policjantów i straż pożarną. Ostatecznie 29-latka udało się odnaleźć po wielu godzinach poszukiwań. Motywów sprawcy nie podano do wiadomości publicznej. Nie jest również wiadome, czy mężczyzna był trzeźwy w chwili popełnienia przestępstwa.

Przejażdżka zakrapiana alkoholem

W tym samym czasie w Żywcu doszło do poważnego wykroczenia. 40-letni mężczyzna postanowił umilić sobie święta za pomocą przejażdżki quadem. Kierujący miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a do tego prowadził quad bez uprawnień. Jakby tego wszystkiego było mało, sam quad nie nadawał się do bezpiecznego użycia. Spragniony rozrywki 40-latek stanowił więc poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z radosnym czasem i leniwym obżarstwem. Warto jednak mieć na uwadze, że nie wszyscy zachowują się w tym czasie odpowiedzialnie. Za chwilę będziemy świętować wejście w Nowy Rok, dlatego zachęcamy Was do zachowania ostrożności, szczególnie na drodze. Jeśli zauważycie w okolicy pijanego kierowcę, nie wahajcie się zadzwonić na policję. Liczy się bezpieczeństwo!