Mężczyzna uciekł z karetki. Szybka akcja służb!

Mężczyzna uciekł z karetki. Szybka akcja służb!

Ratownicy medyczni są świadkami rozmaitych wydarzeń i wielu ludzkich dramatów. Praca w tym zawodzie wymaga trzeźwego myślenia i stalowych nerwów. Pracownicy karetki pogotowia zostali wystawieni na próbę, gdy transportowali do szpitala pacjenta z zaburzeniami zachowania. W pewnym momencie mężczyzna uciekł z karetki.

W góry bez ubrań

Mężczyzna, który znajdował się w karetce pogotowia, wykazywał silne zaburzenia zachowania. 43-latek był agresywny i nie zamierzał współpracować z ratownikami medycznymi. W pewnym momencie opuścił karetkę i uciekł w stronę masywu górskiego. Ratownicy zareagowali natychmiast, ale poszukiwanie człowieka w górach, zwłaszcza gdy na dworze jest ciemno, nie jest łatwym zadaniem.

Mężczyzna był lekko ubrany, groziła mu śmierć z wyziębienia. Czasu było niewiele, dlatego ratownicy medyczni wezwali na pomoc lokalną policję. Rozpoczęto poszukiwania 43-latka, nie szczędząc środków.

Na szczęście buntowniczy pacjent nie uciekł daleko. Mimo to jego stan był poważny, mężczyzna miał już intensywne objawy wychłodzenia. Siarczysty mróz zapewne go trochę uspokoił. 43-latek jest już pod opieką lekarzy w szpitalu, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nie lekceważmy zaburzeń psychicznych

Szeroko pojęty dział rozrywki, szczególnie filmy, od lat karmią nas zakrzywionym rozumieniem chorób i zaburzeń psychicznych. Oglądając większość filmów rozrywkowych, można odnieść wrażenie, że pacjent ze schizofrenią to zawsze morderca, a osoba chora psychicznie zwykle jest niepoczytalna i zachowuje się od rzeczy.

Tymczasem choroby i zaburzenia psychiczne to bardzo złożone zjawiska. Łączy je jedno: są ogromną tragedią dla osoby chorej i jej rodziny. Osoba z zaburzeniami psychicznymi może zachowywać się w sposób niekontrolowany, ale nie dlatego, że chce lub odczuwa z tego powodu jakąś przyjemność.

Nie lekceważmy osób, które mogą potrzebować pomocy. Nie ignorujmy osób z zaburzeniami psychicznymi i nie spychajmy ich na margines. To ludzie tacy sami jak wszyscy, ale dotknięci chorobą, na którą nie mają wpływu. Odpowiednie leczenie to skuteczna pomoc w walce z większością dolegliwości psychicznych. Warto o tym pamiętać.