Świąteczne zakupy? Nie daj się zwariować!

Świąteczne zakupy? Nie daj się zwariować!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a Polaków powoli ogarnia świąteczna gorączka. Pełne sklepy, zamieszanie i stres związany z organizacją kolacji wigilijnej to znaki szczególne grudnia. Pozostaje tylko pytanie, czy faktycznie musi tak być? Czy święta nie powinny być dla nas szczególnym czasem odpoczynku i radości? Podpowiadamy, jak uwolnić się od presji!

Jedzenie na święta? Pamiętaj, że to tylko 2 dni!

W tym roku święta Bożego Narodzenia wypadają w weekend. To oznacza, że nie za bardzo odpoczniemy od pracy, a sklepy spożywcze będą czynne PRAWIE normalnie. Poza tym czym są dwa dni bez sklepów, kiedy stół ugina się od świątecznego jedzenia? Zdajemy sobie sprawę, że 12 potraw wigilijnych to chrześcijańska tradycja, ale warto również pamiętać, że Jezus urodził się w stajence i raczej nie zwracał uwagi ani na brudne okna, ani na jedzenie, którego Józef i Maryja nie mieli za wiele.

Święta z głową oznaczają mniejsze zakupy, mniej przygotowań, a za to więcej relaksu. W dodatku zaoszczędzisz pieniądze i nie będziesz marnować jedzenia. „Biedniejsza” kolacja wigilijna to żaden grzech!

Prezenty? Nie daj się omamić sklepom

Centra handlowe każdego roku coraz wcześniej rozpoczynają kampanie świąteczne. W tym roku już pod koniec września sprzedawano pierwsze kalendarze adwentowe! Pamiętajcie, że listopad i grudzień to dla handlowców czas najlepszego zarobku. Ceny idą w górę, a ludzie rozpaczliwie poszukujący prezentów dla bliskich często robią pochopne i nieprzemyślane zakupy.

Uporządkowane osoby robią prezenty na święta latem, kiedy ceny są dobre i jest szansa na przemyślenie prezentu. Jeśli nie jesteście w stanie działać w ten sposób, nic nie szkodzi. Zróbcie w domu listę osób do obdarowania i zapiszcie z boku potencjalne pomysły. Robienie zakupów według listy zmniejszy ryzyko nabierania się na fałszywe promocje. W ten sposób można uniknąć także kupowania beznadziejnych produktów.

A jeśli chcecie poznać więcej przydatnych porad i sztuczek, zajrzyjcie na stronę Thanks.pl.