Centra handlowe tracą rację bytu?

Centra handlowe tracą rację bytu?

Jeszcze kilka lat temu centra handlowe były wyznacznikiem rozwoju miast. Moda na wielkie galerie z wieloma sklepami i strefą gastronomiczną przywędrowała do nas z zachodu i naprawdę dobrze się przyjęła. Wiele wskazuje na to, że centra handlowe powoli odchodzą do lamusa. Ludzie przerzucają się na wygodniejsze zakupy przez internet.

Nadchodzi czas wielkich zmian

Młode pokolenie zyskało niechlubną nazwę „pokolenia ctrl+f”. W skrócie oznacza to wykorzystywanie nowych technologii, by ułatwić sobie zdawanie egzaminów na studiach bez faktycznego posiadania wiedzy. Nie da się ukryć, że obecnie ludzie opierają całe swoje życie na nowych technologiach. Nie zawsze oznacza to coś złego. Z jednej strony żyje nam się wygodniej, ale z drugiej jeszcze nie poznaliśmy wszystkich pułapek i zagrożeń, by mówić o zdrowej normie.

Każde pokolenie jest inne od poprzedniego, jednak poprzez rozwój technologii i globalny kryzys klimatyczny możemy zaobserwować całe spektrum zmian w podejściu do zwykłych rzeczy. Na przykład częstotliwości zakupów. Młodzi ludzie zwracają uwagę na dobro planety, czego wiele osób ze starszego pokolenia nie rozumie. Dawniej ludzie nie musieli się tym martwić.

Centra handlowe nigdy nie będą już tak popularne

Po blisko 2 latach pandemii przywykliśmy do tego, że większość naszego życia toczy się w zaciszu domu lub w świecie wirtualnym. Przywykliśmy do zamkniętych kin, galerii i teatrów. Obecnie instytucje kultury i rozrywki muszą się nagłowić, jak z powrotem przyciągnąć rzesze klientów. W wielu przypadkach nie będzie to proste i okazuje się, że najbardziej poszkodowane będą właśnie centra handlowe.

Eksperci przewidują, że dawna ilość klientów już nie powróci. Ludzie przerzucili się na internet, a sklepy internetowe zaliczyły rekordowy rozwój. Coś kosztem czegoś innego. Taka jest naturalna kolej rzeczy. Pozostaje zatem pytanie, jak wielkie centra handlowe poradzą sobie z mniejszym gronem wizytujących? Zapewne dowiemy się o tym już wkrótce.

Jeden komentarz o “Centra handlowe tracą rację bytu?

  1. W Internecie jest większy wybór i atrakcyjniejsze ceny, więc prawdziwe zakupy robię w sieci. Do centrum handlowego wybieram się dla rekreacji.

Comments are closed.