Kosztowne pogrzeby w Żywcu: znaczny wzrost cen!

Kosztowne pogrzeby w Żywcu: znaczny wzrost cen!

Branża pogrzebowa nie pozostaje wolna od inflacji, co niesie za sobą skutki dla nas wszystkich. Pogrzeb bliskiej osoby to ogromna tragedia, która idzie w parze z ogromnym wydatkiem. Teraz ceny usług pogrzebowych jeszcze wzrosły. W Żywcu podwyżki są naprawdę widoczne — za niektóre usługi zapłacimy ponad dwukrotnie więcej.

Najtańszy pogrzeb poza zasięgiem portfela?

Usługi pogrzebowe nigdy nie należały do tanich, na co wpływ może mieć jeden podstawowy fakt: nie da się zrezygnować z pogrzebu. Dostępny jest oczywiście zasiłek pogrzebowy w wysokości 4000 zł, ale zdarza się, że mimo wielu chęci, nie sposób zmieścić się w tej kwocie. Dużym utrudnieniem jest fakt, że przy organizacji pogrzebu za wszystko płaci się osobno, więc ostateczny koszt pochówku zależy od wyboru trumny, oprawy, księdza i wielu innych czynników. A teraz będzie jeszcze trudniej, ponieważ w Żywcu koszty pochówku wzrosły ponad dwukrotnie!

Podwyżki cen usług pogrzebowych w Żywcu

Podwyżki przekraczające 100% stały się rzeczywistością w branży pogrzebowej w Żywcu. To oznacza, że za samo wykopanie grobu w ziemi zapłacimy od 600 do 900 zł, przy czym wcześniej był to koszt 400 zł. Tymczasem po zliczeniu kosztów okazuje się, że najtańszy pochówek może przekroczyć 6000 zł. A co, jeśli ktoś nie ma? Zostają kredyty lub zbiórka pieniędzy w rodzinie.

Burmistrz Żywca zabrał głos w sprawie wysokich cen usług pogrzebowych. Wyjaśnił, że podwyżki są koniecznością, gdyż wzrosły koszty utrzymania cmentarzy. Jedynym sposobem na pokrycie wydatków jest podwyższenie cen za usługi. Pracownicy cmentarza w Żywcu gorzko żartują, że w tych czasach lepiej nie umierać.

Może Cię zainteresować: https://www.portfel.pl/zasilek-pogrzebowy-zostanie-podwyzszony/.