Julia Tymoszenko dziękuje mieszkańcom Żywca za pomoc Ukraińcom

Julia Tymoszenko dziękuje mieszkańcom Żywca za pomoc Ukraińcom

Na specjalne zaproszenie klubu LKS Łucznik Żywiec do polskiego miasta przyjechała Julia Tymoszenko. Była premier Ukrainy przybyła do Żywca wraz z grupą deputowanych do Parlamentu Ukraińskiego. Tymoszenko wzięła udział w spotkaniach, a także wygłosiła krótkie przemówienie, w którym dziękowała mieszkańcom Żywca za pomoc udzieloną Ukraińcom.

Była premier Ukrainy z wizytą w Żywcu

Wojna w Ukrainie wciąż trwa i trudno uwierzyć, że od tragicznego początku wojny minęło tak wiele miesięcy. Mimo upływu czasu Polacy wciąż angażują się w pomoc Ukrainie, a Ukraińcy nie zapominają o tym, jak duże mają w nas wsparcie. Zaproszona do Żywca przez klub LKS Łucznik Żywiec, Julia Tymoszenko pojawiła się w mieście w towarzystwie deputowanych do Parlamentu Ukraińskiego. W pewnym momencie Tymoszenko skorzystała z możliwości i zwróciła się do wszystkich obecnych na spotkaniu. W krótkim przemówieniu była premier Ukrainy podziękowała Polakom za zaangażowanie w oferowane jej rodakom wsparcie.

Kim jest Julia Tymoszenko?

Julia Tymoszenko jest dość kontrowersyjną postacią ukraińskiej sceny politycznej. Doskonale wykształcona, przed wejściem w politykę odniosła duży sukces w branży energetycznej. Swoją działalność w roli posłanki rozpoczęła już w 1996 roku. Miała wtedy 35 lat. W latach 2005-2010 pracowała jako wicepremier i premier Ukrainy. Tymoszenko kilkukrotnie traciła stanowisko w rządzie, a to za sprawą konfliktów z ówczesnym prezydentem. Polityczka była również oskarżana o korupcję i defraudację, pojawiły się nawet zarzuty zlecenia morderstwa, jednak Tymoszenko za każdym razem skutecznie broniła swojej niewinności. Tymoszenko jest obecna w polityce do dzisiaj, chociaż nie działa już tak aktywnie.