Policjanci z Żywca nie dali się przekupić. 40-letni kierowca osadzony!

Policjanci z Żywca nie dali się przekupić. 40-letni kierowca osadzony!

W czasach PRL łapówka była najlepszym sposobem na załatwianie rozmaitych interesów, zarówno tych legalnych, jak i nie do końca zgodnych z prawem. Te czasy już za nami, a próby wręczania bądź przyjmowania łapówek są surowo karane. Przekonał się o tym 40-letni kierowca z powiatu żywieckiego. Zatrzymany do kontroli drogowej mężczyzna bardzo chciał uniknąć odpowiedzialności.

Zaczęło się od rejestracji samochodu ciężarowego

Kontrole drogowe stresują wszystkich kierowców, nawet tych z czystym sumieniem. Policjanci są już przyzwyczajeni do stresowych reakcji kierowców, co jednak nie osłabia ich czujności. Podczas kontroli samochodu ciężarowego z powiatu żywieckiego, uwagę funkcjonariuszy zwróciła rejestracja. Następnie szybko wykryto usterki techniczne, przez które pojazd nie powinien zostać włączony do ruchu. Im dłużej trwała kontrola, tym więcej nieprawidłowości wychodziło na jaw. Okazało się, że samochód ciężarowy nie miał aktualnego przeglądu technicznego. 40-letni właściciel pojazdu złamał istotne przepisy, za co grozi mu wysoka kara grzywny. Mężczyzna bardzo chciał pozbyć się tego niewygodnego problemu.

Zaproponował policjantom łapówkę. Trafił do więzienia

Wysoka kara grzywny potrafi zepsuć nastrój i nadwyrężyć portfel. 40-latek z powiatu żywieckiego pomyślał więc, że dobrym pomysłem będzie próba uniknięcia odpowiedzialności. Mężczyzna postanowił zaproponować policjantom korzystną łapówkę, ale niedostatecznie oszacował ryzyko. Funkcjonariusze nie tylko nie przyjęli pieniędzy, ale także zgłosili próbę przekupstwa, co może się bardzo źle skończyć dla 40-letniego kierowcy. Sprawę skierowano do sądu. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od kary grzywny! Przypominamy o konieczności wykonywania systematycznych przeglądów pojazdów.

Przeczytaj również: https://czechowiceinfo.pl/2022/10/policja-apeluje-dbaj-o-bezpieczenstwo-w-trakcie-grzybobrania/.