Tańszy węgiel w Żywcu: złóż wniosek o zakup węgla na preferencyjnych warunkach!

Tańszy węgiel w Żywcu: złóż wniosek o zakup węgla na preferencyjnych warunkach!

Jakiś czas temu mieszkańcy Żywca deklarowali swoje zapotrzebowanie na węgiel, a teraz mogą już składać wnioski, dzięki którym tańszy węgiel będzie faktycznie do kupienia. Wnioski można składać elektronicznie lub osobiście w Urzędzie Miasta w Żywcu. Warto przy tym pamiętać, że prawidłowe wypełnienie wniosku to niejedyny warunek otrzymania przydziału węgla.

Kto może kupić węgiel na preferencyjnych warunkach?

Zgodnie z postanowieniem rządu, jedno gospodarstwo domowe może zakupić w sumie 3 tony węgla. 1,5 tony tańszego węgla do końca 2022 roku i 1.5 tony w roku 2023. Węgiel na preferencyjnych warunkach będzie kosztował nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. Warunkiem uzyskania dostępu do tańszego węgla jest prawidłowe wypełnienie wniosku. Dopiero po zaakceptowaniu wniosku przez urzędników zakup węgla można sfinalizować poprzez opłacanie dostawy za pomocą specjalnego numeru konta podanego na oficjalnej stronie Urzędu Miasta.

Najważniejszym warunkiem, uprawniającym do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach, jest zgłoszenie źródła ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Przed złożeniem wniosku o węgiel należy upewnić się, że taka deklaracja została złożona.

Gdzie złożyć wniosek o tańszy węgiel w Żywcu?

Wypełnienie wniosku o tańszy węgiel w Żywcu nie zajmie wiele czasu. Osoby zarejestrowane w ePUAP mogą taki wniosek złożyć elektronicznie, bez wychodzenia z domu. Dokument poświadcza się podpisem elektronicznym lub utworzonym wcześniej profilem zaufanym. Pozostałe osoby powinny złożyć wniosek osobiście w Urzędzie Miasta. Wnioski przyjmuje się w pokoju nr 11 (Wydział Spraw Obywatelskich i Obronnych). Dokument do wypełnienia można pobrać ze strony internetowej Urzędu.

Zakup węgla na preferencyjnych warunkach pozwala oszczędzić około 1 tys. zł za tonę węgla.