Kamery nad Jeziorem Żywieckim — obserwuj zwierzęta w naturalnym środowisku!

Kamery nad Jeziorem Żywieckim — obserwuj zwierzęta w naturalnym środowisku!

Znudziły Ci się wszystkie programy telewizyjne? Masz ochotę na odrobinę relaksu? Włącz sobie transmisję prosto znad Jeziora Żywieckiego! W sieci można znaleźć nagrania z tak zwanego Leśnego Zakątka utworzonego dla dzikiej leśnej zwierzyny. Ukrytą kamerę umieszczono przy karmniku i wodopoju. Obraz transmitowany jest 24 godziny na dobę.

Życie zwierząt transmitowane na YouTube

Na nagraniach znad Jeziora Żywieckiego możemy zobaczyć rozmaite gatunki ptaków, przylatujące do wodopoju i karmnika. Nieświadome obecności kamery zwierzęta lądują tuż przy soczewce, pokazując się widzom w całej okazałości. Od czasu do czasu do Leśnego Zakątka zaglądają także sarny, łasice, jelenie, lisy i borsuki. Nie brakuje także wiewiórek i całego mnóstwa leśnych ptaków. Wszystkie piękne zwierzęta leśne możemy podziwiać za darmo, korzystając z serwisu YouTube. W wyszukiwarkę wystarczy wpisać: Leśny Zakątek dla ptaków i dzikiej zwierzyny. Za ten wyjątkowy projekt odpowiadają miłośnicy ptaków, działający na terenie gminy.

Dokarmianie zwierząt zimą, co wolno robić, a czego nie?

Dokarmianie dzikich zwierząt to nie jest prosta sprawa, dlatego takie rzeczy lepiej zostawić profesjonalistom. Leśniczowie uzupełniają specjalne karmniki, natomiast właściciele domów położonych blisko lasu nie powinni wystawiać pożywienia dla zwierząt leśnych. Zwierzęta bardzo szybko przyzwyczają się do łatwego pokarmu i będą przychodzić codziennie. Gdy przestaniemy je dokarmiać, zginą. Podobnie jest z ptakami. Jeśli decydujemy się na dokarmianie ptaków, powinniśmy robić to codziennie przez całą zimę. Drugą istotną kwestią jest rodzaj pokarmu. Dzikie zwierzęta nie mogą jeść resztek z ludzkich stołów, a ptaków nie karmi się pieczywem, gdyż to bardzo im szkodzi.