Jarmark Bożonarodzeniowy w Żywcu. Nie możesz go przegapić!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Żywcu. Nie możesz go przegapić!

Zaledwie miesiąc dzieli nas od świąt Bożego Narodzenia. Jarmark Bożonarodzeniowy jest jedną z lokalnych tradycji w Żywcu. W tym roku również będziemy mogli doświadczyć tej wspaniałej rozrywki, jaką jest świąteczny jarmark. W tym roku wydarzenie zaplanowano w dniach 20-22 grudnia. Zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników rękodzieła!

Jarmark świąteczny w Żywcu odbędzie się za trzy tygodnie!

Już za nieco ponad trzy tygodnie w Żywcu odbędzie się jarmark świąteczny. W dniach 20-22 grudnia wielbiciele świątecznej atmosfery powinni odwiedzić rynek miasta, gdzie pojawią się najciekawsze stoiska. Tradycyjnie jak co roku na jarmarku pojawią się mistrzowie rękodzieła. Będzie to ostatni dobry moment na zakup ozdób świątecznych, czy wyjątkowych prezentów dla bliskich. Nie zabraknie osób wystawiających jedyną w swoim rodzaju biżuterię. Coś dla siebie znajdą także poszukiwacze dobrego jedzenia. Obok stoisk z regionalnymi smakołykami pojawią się także wystawy wędlin i serów. Każdy znajdzie coś dla siebie, a świąteczna atmosfera sprawi, że przechadzanie się między stoiskami korzystnie wpłynie na nastrój.

To już VII Żywiecki Jarmark Bożonarodzeniowy

Za organizację świątecznego jarmarku odpowiada Urząd Miasta w Żywcu. W tym roku będzie to już VII edycja Żywieckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Co ciekawe, tradycja grudniowych jarmarków wywodzi się z Niemiec i sięga czasów średniowiecza. Ludzie od wieków organizują podobne wydarzenia. Wpływ na popularność świątecznych jarmarków w Europie z pewnością miał ich niepowtarzalny klimat, który, mimo upływu lat i pokoleń, pozostaje niezmienny.

Przeczytaj też: https://o.pl/zakaz-sprzedazy-krucyfiksow-na-jarmarku-bozonarodzeniowym-szokujaca-decyzja-wladz-strasburga/.