25-latka z powiatu żywieckiego zatrzymana za oszustwa internetowe

25-latka z powiatu żywieckiego zatrzymana za oszustwa internetowe

25-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego została zatrzymana za oszustwa, których dokonywała przez internet. Kobietę zdemaskował policjant z Węgierskiej Górki, który podjął się realizacji zgłoszenia dotyczącego podejrzanego rachunku bankowego.

25-latka może spędzić w więzieniu 8 lat

Działania 25-letniej oszustki polegały na wystawianiu fikcyjnych ogłoszeń sprzedaży akcesoriów i zabawek dziecięcych na różnych forach internetowych. Po otrzymaniu wpłaty od kupujących kobieta nie wysyłała zamówionych i opłaconych przedmiotów.

Policjant z Węgierskiej Górki podjął długotrwałe dochodzenie w tej sprawie. Analiza zgromadzonych informacji trwała wiele tygodni, jednak ostatecznie udało mu się ustalić tożsamość oszustki. Okazało się, że kobieta zmieniała konta bankowe i numery telefonów, aby ukryć swoje działania. Swoje oszustwa kierowała do osób z różnych regionów Polski, co spowodowało straty finansowe przekraczające 5 tysięcy złotych.

Młoda kobieta usłyszała łącznie 17 zarzutów związanych z oszustwami, których się dopuściła. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Aktualnie oczekuje na proces, który zdecyduje o jej odpowiedzialności karnej za oszustwa internetowe.