Pijany kierowca autobusu przewożący pracowników do fabryki – zatrzymany przez żywiecką policję

Pijany kierowca autobusu przewożący pracowników do fabryki – zatrzymany przez żywiecką policję

Zdarzenie, które miało miejsce w powiecie żywieckim, przykuło uwagę lokalnej społeczności. Mężczyzna w wieku 58 lat, będąc pod wpływem alkoholu, prowadził autobus pełen pasażerów. Wszystko wyszło na jaw, gdy funkcjonariusze policji zatrzymali go do kontroli drogowej podczas akcji „Trzeźwość”.

W poniedziałkowy poranek, 4 września, na terenie Żywca i powiatu żywieckiego policja przeprowadzała działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Około godziny piątej rano udało im się zatrzymać do kontroli autobus Karosa, którym kierował 58-letni mężczyzna. Po dalszych ustaleniach okazało się, że mężczyzna ten realizował regularny kurs do zakładu pracy. W momencie kontroli w środku pojazdu znajdowało się 20 pasażerów.

Przeprowadzone przez policję badanie trzeźwości kierującego wykazało obecność blisko 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Aspirant sztabowy Mirosława Piątek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, poinformowała o konsekwencjach czekać na kierowcę. Nie tylko stracił on prawo jazdy, ale również grozi mu surowa grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.