Triumf młodych sztangistów z Żywca podczas Mistrzostw Śląska

Podczas Mistrzostw Śląska U15, U17 i dla Seniorów w Piekarach Śląskich, młodzi sportowcy reprezentujący klub „Góral Żywiec” osiągnęli znakomite rezultaty. Szczególnym powodem do dumy dla zawodników były zdobyte medale, które odzwierciedlały ich niezwykłe umiejętności.

Zuzanna Ceglińska, startująca w kategorii wagowej 48 kg, zdobyła złote medale w dwuboju z wynikiem 59 kg, zarówno w kategoriach wiekowych do 15 lat, jak i do 17 lat. Dodatkowo, zdobyła srebrne krążki w klasyfikacji open do 15 lat oraz w seniorach. Jej koleżanka z drużyny, Faustyna Niewdana (kat. wagowa 71 kg), osiągnęła wynik 86 kg w dwuboju i wywalczyła dla siebie srebrny medal w kategorii do lat 17.

Bartosz Magiera, reprezentujący kategorię wagową 61 kg, pokazał swoje umiejętności w dwuboju, osiągając wynik 132 kg. Dzięki temu zdobył srebrne medale w kategorii do lat 17 i seniorów. Nie można zapomnieć o Szymonie Sanetrze, który startował w kategorii wagowej 81 kg. Dźwigając łącznie 129 kg w dwuboju, zdobył srebro w kategorii do lat 17.

– To był fenomenalny start i niesamowita batalia naszych młodych sztangistów z Żywca – radośnie deklarują ich trenerzy: Kamila Sidor-Tomaszek i Damian Gołaś.