XV Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci Wiek na Start" w Łazach

XV Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci Wiek na Start" w Łazach

16 września bieżącego roku, malownicze Łazy stały się areną XV Międzynarodowej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych pod hasłem „Trzeci Wiek na Start”. W rolę ambasadorów Żywca wcielili się sportowcy z 11-osobowego zespołu.

Olimpiada zapewniała nie tylko emocje sportowe oraz zdrową rywalizację, ale także była doskonałym miejscem do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy seniorami z różnych zakątków Polski. Goście mieli również okazję do podziwiania różnego rodzaju występów artystycznych, specjalnie przygotowanych na tę okazję. Ze względu na liczbę uczestników przekraczającą 1000 osób, impreza rozgrywała się w różnych lokalizacjach. Miejsca te obejmowały obszar kampusu nad Zalewem Miejskim „Mitręga” w Łazach, stadion miejski w Łazach, Stadion 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu, Park Wodny „Jura”, halę sportową „Klaudiusz” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach, Miejski Ośrodek Kultury oraz strzelnicę Śląskiego Klubu Strzeleckiego „Alfa” w Dąbrowie Górniczej.

W programie tegorocznej olimpiady znalazła się międzypokoleniowa sztafeta olimpijska. Reprezentacje rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych, takich jak biegi, pływanie, pchnięcie kulą, łucznictwo, tenis stołowy, przełaje rowerowe, turniej brydżowy, turniej boule, turniej szachowy i strzelectwo. Czynny udział w zawodach wzięło aż 71 drużyn.