Spełnione marzenia – Przemek, fan policji, po raz kolejny gościem w żywieckiej komendzie

Spełnione marzenia – Przemek, fan policji, po raz kolejny gościem w żywieckiej komendzie

Zrozumienie, że marzenia są po to, aby je spełniać, skłoniło funkcjonariuszy z komendy w Żywcu do organizacji specjalnego spotkania dla Przemka. Podczas tego wydarzenia młodzieniec miał szansę poczuć na własnej skórze, jak to jest być prawdziwym stróżem prawa.

Znajomość żywieckich stróżów prawa i Przemka ma już kilkuletni staż. Chłopak jest rezydentem Świętochłowic, ale od pewnego czasu łączą go silne więzi z Żywcem. Wszystko zaczęło się w czerwcu 2019 roku, kiedy to Przemek wraz z ojcem wybrali się na wycieczkę do Żywca. Właśnie wtedy na Rynku miała miejsce impreza o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym z udziałem miejscowych policjantów. Fascynację zawodem policjanta odkrył Przemek już wcześniej, więc gdy tylko dostrzegł namiot profilaktyczny policyjny, niezwłocznie tam się udał. To było początkiem przyjaźni, która trwa do dnia dzisiejszego. Od tego momentu Przemek utrzymuje regularny kontakt z żywieckimi policjantami, nie tylko rozmawiając z nimi telefonicznie, ale również przesyłając im życzenia.

Także dla miejscowych policjantów ta przyjaźń ma wielką wartość. Postanowili więc po raz kolejny zaprosić Przemka do swojej komendy. Spotkanie obfitowało w radość, uśmiechy i serdeczne uściski. Przemek miał ponownie szansę doświadczyć, jak to jest być stróżem prawa. Z ciekawością przyglądał się wyposażeniu policyjnemu, próbował je na sobie, zgłębiał sekrety pracy technika kryminalistyki i poznawał sposoby zabezpieczania śladów. Siedział za kółkiem radiowozu i cieszył się z tego doświadczenia. Policjanci przygotowali dla niego wiele prezentów i niespodzianek. Również oni sami zostali obdarowani przez Przemka własnoręcznie wykonanymi upominkami.