"Kapelusznik w Żywcu": Przegląd artystów ulicznych i cyrkowych na żywieckim Rynku

"Kapelusznik w Żywcu": Przegląd artystów ulicznych i cyrkowych na żywieckim Rynku

W październiku tego roku, miejski Rynek w Żywcu zapełni się barwną gamą występów artystycznych, stanowiących część wydarzenia „Kapelusznik w Żywcu”. To unikalne przeglądanie talentów ulicznych i cyrkowych odbędzie się 7 dnia owego miesiąca.

Scena, na której będą prezentować swoje umiejętności artyści, zostanie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich będzie poświęcona akrobatyce i ekwilibrystyce, natomiast druga skupi się na żonglerce i kuglarstwie. Organizatorzy eventu zapewniają, że mieszkańcy Żywca będą mieli okazję do obejrzenia niezapomnianych popisów artystycznych, wykonywanych przez wyjątkowe postacie świata cyrku.

Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Mażoretki Perfekto z Czechowic-Dziedzic, iluzjonista Dawid Jasiński oraz mistrzyni świata akrobatyki powietrznej Julia Dynak. Na scenie pojawią się też Szymon Kuśka – żongler i artysta uliczny, Jan Dudek – akrobata powietrzny i założyciel Krakowskiej Sekcji Akrobatyki Powietrznej oraz Grupa Akrobatyczna Akro Angels.

Między blokami zaplanowano dodatkowe atrakcje. Finał turnieju w plenerową grę „Molkky”, organizowany przez Zakątek Fantastyki, odbędzie się w przerwie między blokami. Dzień zakończy się festiwalem baniek mydlanych, przygotowanym przez animatorów z Kapelusznika, który rozpocznie się wraz z zachodem słońca.