Niepokojące słowa księdza z Zarzecza: Krytyka społeczności LGBT i polityczne wypowiedzi z ambony

Niepokojące słowa księdza z Zarzecza: Krytyka społeczności LGBT i polityczne wypowiedzi z ambony

Ksiądz Sławomir Kosiński, służący w parafii Wszystkich Świętych w Zarzeczu koło Żywca, wywołał kontrowersje swoimi niedawnymi wypowiedziami z ambony. Duchowny nie tylko skrytykował wyborców, którzy nie poparli partii Prawo i Sprawiedliwość, ale również przepowiedział, że nowe rządy będą promować prawa społeczności LGBT. Tego rodzaju publiczne komentarze na tematy polityczne ze strony duchownych są rzadkością na Żywiecczyźnie, a zatem wzbudziły one duże zaniepokojenie.

Parafia Wszystkich Świętych w Zarzeczu to stosunkowo młoda instytucja religijna, powstała w latach 60., która od roku jest miejscem pracy księdza Kosińskiego. Przedtem służył on wiernym w parafii w Leśnej. Jak informują parafianie, początkowo wiązali z tym księdzem duże nadzieje. Niestety te optymistyczne oczekiwania szybko się rozwiały. Parafianie są teraz rozczarowani nie tylko kierunkiem jego kaznodziejstwa, ale także długim czasem trwania mszy, które często przekraczają 1,5 godziny.

Rzadkość tak głośnych wypowiedzi politycznych ze strony duchownych na Żywiecczyźnie sprawia, że słowa księdza Kosińskiego, wygłoszone podczas niedawnej mszy, zyskały szerokie echo. W swojej homilii skomentował on wyniki ostatnich wyborów, krytykując tych, którzy nie oddali głosu na Prawo i Sprawiedliwość i przewidział wejście społeczności LGBT do sfery rządowej.