Znakomity kardiochirurg prof. Michał Zembala dołącza do personelu Szpitala Żywiec!

Znakomity kardiochirurg prof. Michał Zembala dołącza do personelu Szpitala Żywiec!

Wzbudzając olbrzymie poruszenie, ogłoszono, że renomowany kardiochirurg, prof. Michał Zembala, zasili szeregi personelu Szpitala Żywiec. Jest to wydarzenie na wskroś intrygujące, szczególnie biorąc pod uwagę niedawne otwarcie oddziału kardiochirurgicznego w tej placówce. Prof. Zembala planuje rozpocząć konsultacje w poradni kardiochirurgicznej już od 16 listopada. To niepowtarzalna szansa dla pacjentów z okolic Żywca, pragnących skorzystać z fachowych porad uznawanego jako jeden z najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie kardiochirurgii.

Profesor Zembala jest lekarzem o niespotykanym uznaniu, a jego umiejętności i dokonania zdobyły sobie szacunek zarówno pacjentów, jak i całego środowiska medycznego na świecie. Swoją specjalizację skierował na leczenie pacjentów cierpiących na ciężką niewydolność serca, przeprowadzając operacje tak różnorodne jak transplantacja serca, implantacja sztucznych komór serca czy implantacja sztucznego serca. Wykazując się innowacyjnością i przełomowością, jako pierwszy w Polsce zrealizował operację wszczepienia sztucznego serca oraz pomyślnie przeprowadził transplantacje serca.

Przez wiele lat swoje umiejętności doskonalił pracując w Zabrzu. W latach 2018-2022 pełnił funkcję Koordynatora Oddziału Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia w SCCS. W tym czasie zanotowano rekordową liczbę przeprowadzonych przez niego transplantacji serca u dorosłych pacjentów, co stanowi pionierskie osiągnięcie w historii polskiej transplantologii.