Wielokrotne zderzenie na drodze S1 w Żywcu: dwie osoby hospitalizowane

Wielokrotne zderzenie na drodze S1 w Żywcu: dwie osoby hospitalizowane

Incydent miał miejsce na drodze ekspresowej S1 w Żywcu, województwo śląskie, gdzie doszło do kolizji obejmującej aż osiem pojazdów. W wynik tego incydentu dwie osoby odniosły obrażenia i zostały przetransportowane do szpitala.

Na początku tygodnia, dokładnie w poniedziałek tuż po szóstej rano, na ekspresówce S1 w Żywcu miało miejsce poważne zdarzenie drogowe. Do opinii publicznej dotarła informacja od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) o wielopojazdowym zderzeniu, w wyniku którego dwie osoby odniosły obrażenia.

Młodszy kapitan Tomasz Kołodziej, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowe Straży Pożarnej w Żywcu, udostępnił informacje na temat okoliczności zdarzenia. Wyjaśnił, że kolizja dotyczyła aż ośmiu pojazdów – najpierw doszło do zderzenia sześciu samochodów, a potem dwóch kolejnych włączyło się w ten chaotyczny scenariusz.

Dwie osoby, które odniosły obrażenia w wyniku tego zdarzenia, zostały natychmiast przewiezione do szpitala. Jak podkreślił Kołodziej, jedna z ofiar miała uraz głowy, podczas gdy druga osoba doznała uszkodzenia kręgosłupa.