Zdarzenie drogowe w Powiecie Żywieckim – 23-letni kierowca potrącił pieszego

Zdarzenie drogowe w Powiecie Żywieckim – 23-letni kierowca potrącił pieszego

21 stycznia 2024 roku, o godzinie 19:15 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Radziechowy został skierowany przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na ulicy Lipowej. Czynności na miejscu zdarzenia trwały około 1 godzinę i 45 minut – podała jednostka OSP Radziechowy.

Na podstawie pierwszych ustaleń policji, młody mężczyzna, 23-latek z Powiatu Żywieckiego, który prowadził samochód marki Jeep, potrącił pieszego. Mężczyzna poszkodowany w tym zdarzeniu, 30-latek również pochodzący z Powiatu Żywieckiego, doznał obrażeń ciała. W wyniku uderzenia stracił przytomność i musiał zostać przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Policja nadal prowadzi czynności wyjaśniające szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Chcemy przypomnieć o konieczności dostosowania prędkości jazdy do aktualnych warunków na drodze. Nadmierna prędkość, a także niewłaściwa odległość między pojazdami, są częstymi przyczynami poważnych wypadków drogowych. Nawierzchnia jezdni, zwłaszcza gdy jest śliska, znacząco wydłuża drogę hamowania.

Zmrok zapada coraz wcześniej, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i komfort podróżowania oraz na naszą sprawność psychofizyczną. Szczególnie niekorzystne warunki atmosferyczne mogą dodatkowo pogorszyć widoczność na drodze. W takich sytuacjach kierowcy często mają problem z dostrzeżeniem pieszego ubranego w ciemną odzież. Dlatego apelujemy do pieszych o noszenie elementów odblaskowych – może to uratować życie!