Rozpoczęcie remontu linii kolejowej nr 97

Rozpoczęcie remontu linii kolejowej nr 97

Hubert Maślanka, prezes Stowarzyszenia Kolej Beskidzka, poinformował o oczekiwanym od 12 lat powodzeniu w staraniach na rzecz rewitalizacji linii kolejowej. Przez te lata nieustannie zabiegali o modernizację posiadanej infrastruktury, szczególnie w obliczu zagrożenia jej likwidacji w 2012 roku. Dzięki ich determinacji, obecnie mogą świętować podjętą decyzję o remoncie linii.

Stowarzyszenie Kolej Beskidzka z nieukrywaną radością ogłasza, że Polskie Linie Kolejowe dokonały wyboru najkorzystniejszej oferty przetargowej na projekt i realizację prac modernizacyjnych linii kolejowej nr 97 na odcinku Żywiec – Sucha Beskidzka. Projekt będzie realizowany pod tą samą nazwą.

Prezes Stowarzyszenia, Hubert Maślanka, wyraził swoje zadowolenie z decyzji PKP PLK S.A. Chociaż wybór oferty przetargowej nie jest jeszcze równoznaczny z podpisaniem umowy, to jednak sugeruje, że do tego dojdzie w niedługiej przyszłości. Po 12 latach nieustannych starań o rewitalizację linii kolejowej, zwłaszcza w kontekście zagrożenia jej likwidacji w 2012 roku, doczekali się końcu decyzji o jej remoncie. Od nadchodzącej wiosny i przez kolejne dwa lata, czeka ich gruntowna przebudowa linii kolejowej niemal od zera. Od 2026 roku pociągi będą ponownie kursować tę trasą, kierując się do Krakowa i Zakopanego. Dzięki modernizacji linii, Żywiecczyzna znacząco zyska na dostępności. To oznacza większą mobilność dla mieszkańców regionu i potencjalny wzrost aktywności gospodarczej.