PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczyna nowy etap w procesie modernizacji linii kolejowej Żywiec – Sucha Beskidzka

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczyna nowy etap w procesie modernizacji linii kolejowej Żywiec – Sucha Beskidzka

Firma PKP Polskie Linie Kolejowe udostępniła informacje dotyczące najnowszych postępowań w projekcie modernizacji oraz zaprojektowania linii kolejowej łączącej Żywiec i Suchą Beskidzką. Dorota Szalacha, reprezentująca zespół prasowy spółki, podzieliła się tymi informacjami dzisiaj, czyli 1 marca.

Szczegółowo wyjaśniła, że podczas ostatniego postępowania na wymieniony wyżej projekt, otrzymano łącznie jedenaście ofert. Niestety, wybór najbardziej opłacalnej propozycji został unieważniony 21 lutego 2024 roku. Powodem tej decyzji było odrzucenie propozycji od Swietelsky Rail Polska. Wobec kontrahenta pojawił się warunek, który doprowadził do jego wykluczenia z dalszego postępowania.

W efekcie, PKP Polskie Linie Kolejowe muszą przeprowadzić ponowne badanie i ocenę nadesłanych ofert. Decyzja o wyborze najkorzystniejszej z nich zostanie podjęta po ukończeniu tego etapu. Szalacha dodaje również, że zgodnie z procedurą, spółka wystąpiła do kolejnego potencjalnego wykonawcy o dostarczenie koniecznych dokumentów i obecnie czeka na ich otrzymanie.

Końcowe podpisanie umowy będzie możliwe dopiero po ustaleniu i zatwierdzeniu najlepszej oferty. To jednak wymaga również pozytywnej decyzji prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Dorota Szalacha podkreśla wagę tego etapu w procesie wyłaniania wykonawcy.