39-letni mieszkaniec Żywiecczyzny zatrzymany za posiadanie nielegalnej broni

39-letni mieszkaniec Żywiecczyzny zatrzymany za posiadanie nielegalnej broni

Mieszkaniec regionu Żywiecczyzny, mający 39 lat, został zatrzymany przez policjantów z Rajczy w związku z nielegalnym posiadaniem broni. Mężczyzna przechowywał w swoim domu tzw. 'samoróbkę’ oraz amunicję. Informację o tym wydarzeniu przekazała asp. szt. Mirosława Piątek, rzecznik Komendy Policji w Żywcu. Podczas konferencji prasowej w środę poinformowała, że mężczyzna jest pod stałym dozorem, a za jego czyn grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Jak wyjaśniła asp. szt. Mirosława Piątek, cała sytuacja zaczęła się od telefonu do policji ze strony 39-latka, który twierdził, iż doszło do kłótni z jego partnerką. Policjanci odpowiedzieli na wezwanie i udali się na miejsce.

Podczas rozmowy z obydwojgiem, mężczyzną i kobietą, funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych dowodów na to, aby doszło do awantury. 39-latek nie był w stanie wyjaśnić powodów dla których wezwał na miejsce funkcjonariuszy, co zaintrygowało policję – relacjonowała rzecznik.

Podczas interwencji, uwagę stróżów prawa przykuła metalowa skrzynka. Po jej otwarciu okazało się, że wewnątrz znajduje się ręcznie wykonana broń. Mężczyzna posiadał także wiatrówkę i ponad 140 sztuk różnego rodzaju ostrej amunicji. Wszystko to było przechowywane nielegalnie. Mężczyzna został natychmiast aresztowany – podsumowała sytuację asp. szt. Mirosława Piątek.