Potencjalna tragedia w Żywcu: nieznany sprawca oddał strzał z broni śrutowej do autobusu miejskiego

Potencjalna tragedia w Żywcu: nieznany sprawca oddał strzał z broni śrutowej do autobusu miejskiego

Mieszkańcy Żywca doświadczyli przerażających chwil, związanych z atakiem na autobus komunikacji miejskiej. Według zgromadzonych informacji, strzały w pojazd zostały oddane z broni śrutowej przez osobę, której tożsamość pozostaje nieznana. Strzelanina mogła skończyć się poważnym wypadkiem, gdyż pociski uderzyły bezpośrednio w szybę, za którą siedział jeden z pasażerów.

Antoni Szlagor, burmistrz miasta Żywiec, podał do publicznej wiadomości szczegóły incydentu. Nagłośnił, że do incydentu doszło w środowe popołudnie, 12 czerwca, na ulicy Jodłowej. Potwierdził również, że sprawca używał broni śrutowej do strzału w kierunku autobusu miejskiego.

Szczególnie dramatyczne okoliczności dotyczą jednej z pasażerek – kobiety, która siedziała blisko okno trafione przez śrut. Jak podkreślił burmistrz, niewiele zabrakło, aby kobieta odniosła poważne obrażenia. Rozważywszy te szczegóły, można stwierdzić, że skrajnie nieodpowiedzialne działanie sprawcy mogło zakończyć się tragicznie.

Szlagor zapewnił, że organy ścigania podjęły już działania w celu identyfikacji sprawcy. Zwrócił się również do społeczności lokalnej z prośbą o pomoc w tej sprawie. Burmistrz wyraził nadzieję na szybkie ujęcie sprawcy i apelował do publiczności o dostarczanie wszelkich informacji, które mogą przyczynić się do jego aresztowania. Podkreślił, że chociaż tym razem uniknęliśmy tragedii, nie możemy pozwolić na bierność w obliczu kolejnych potencjalnych aktów tego rodzaju.