Rekonstrukcja dramatycznego wypadku w tunelu "Emilia"

Rekonstrukcja dramatycznego wypadku w tunelu "Emilia"

W sieci pojawił się film zarejestrowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), przedstawiający skutki tragicznego zdarzenia drogowego w tunelu „Emilia” na trasie drogi ekspresowej S1 w Lalikach. Materiał wideo dokumentuje wypadek, do którego doszło w niedzielę, 16 czerwca, około godziny 10:55.

Pierwsza sekwencja filmu pokazuje, jak rozpędzone mitsubishi wielokrotnie uderza w tylne partie mercedesa. W wyniku tej kolizji, oba samochody zostają wytrącone z własnych torów jazdy i niespodziewanie zderzają się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku hyundaiem. Z informacji udzielonych przez Żywiecką Spółkę Ratownictwa Medycznego wynika, że w trzech pojazdach podróżowało łącznie 10 osób. Niestety, aż pięć z nich odniosło obrażenia i zostało przetransportowanych do szpitala.

Kolejnego dnia po niefortunnym incydencie, tj. 17 czerwca, GDDKiA upubliczniła film rejestrujący całe zdarzenie. W komentarzu do publikacji, Dyrekcja zwraca uwagę na fakt, że sprawca kolizji poruszał się przez tunel z prędkością przekraczającą 170 km/h! Warto dodać, że podczas normalnego ruchu w tym tunelu obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Jednak w wyniku pożaru, który miał miejsce 27 stycznia bieżącego roku, wprowadzono tam tymczasowe ograniczenie do 50 km/h.