30-letni przestępca zatrzymany po pościgu policyjnym – grozi mu 10 lat więzienia

30-letni przestępca zatrzymany po pościgu policyjnym – grozi mu 10 lat więzienia

Kryminalista, który właśnie skończył trzydzieści lat, został uwięziony na okres trzech miesięcy. Mężczyzna ten został zaskoczony i skutecznie obezwładniony przez policję podczas burzliwego pościgu, który zakończył się blokadą drogi. Podczas tej operacji dochodziło do strzelaniny. Wobec 30-letniego mężczyzny wystawiono zarzuty, które mogą skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec powiatu bielskiego, w wieku 30 lat, znalazł się za kratami na kwartał roku. Ten mężczyzna wpadł w ręce policji po gwałtownej gonitwie, która zakończyła się blokadą drogi i wymianą ognia. Jeżeli zostanie skazany za swoje czyny, grozi mu kara nawet do 10 lat w więzieniu.

Szczegółowe informacje o tym dramatycznym incydencie przekazaliśmy Państwu w specjalnym komunikacie, który został opublikowany na oficjalnej stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Podczas intensywnego pościgu, oddział Ruchu Drogowego z żywieckiej komendy policji zastosował radiowóz, aby zablokować drogę. Mimo to, kierujący seatem postanowił zignorować przeszkodę i kontynuował jazdę w kierunku zarówno radiowozu, jak i próbującego go zatrzymać funkcjonariusza. Ze względu na bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia, policjant podjął decyzję o oddaniu ostrzegawczych strzałów, które spowodowały, że samochód się zatrzymał. Jak ustalili śledczy, za kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Po zatrzymaniu mężczyzna został umieszczony w areszcie śledczym.