Góra Żar

Góra Żar
Góra Żar to miejsce doskonale znane okolicznym mieszkańcom, ale również turystom, którzy bardzo często wybierają to miejsce. To mierzący 761 m n.p.m szczyt, na który z niesłabnącą chęcią, co roku przyjeżdża bardzo duża liczba turystów spragniona górskich wrażeń. Poza walorami turystycznymi, na sztucznie spłaszczonym szczycie znajdziemy zbiornik elektrowni szczytowo-pompowej, który jest w stanie pomieścić ponad 2 310 000 m sześciennych wody.
 

Na górę!

 
Aby dostać się na Górę, możemy skorzystać z kolejki linowo-terenowej funkcjonującej na terenach góry. Ta oddana do użytku w 2004 roku kolejka imponuje liczbą pasażerów, którą jest w stanie obsłużyć w ciągu godziny, liczba ta dochodzi do nawet 1200 osób. Rowerzystów ucieszy fakt, że bez problemu będziemy mogli zabrać ze sobą na pokład swój jednoślad.
 

Na każdą porę roku..

 
Bez względu na porę roku, Góra Żar nie pozwala nam się nudzić. W letnie popołudnia możemy udać się tutaj choćby do parku linowego, czy też oddać się podziwianiem panoramy o zachodzie słońca. Warto także zobaczyć tereny szkoły szybowcowej, która także usytuowana jest na terenach góry. Oczywiście dla miłośników zjazdów rowerowych także coś się znajdzie, znajdziemy tutaj 3 trasy dla średniozaawansowanych, mamy także możliwość przeżycia przygody podczas zjazdu z góry drogą asfaltową na pokładzie driftowozu. Gęsia skórka i niezapomniane przeżycia? Gwarantowane.
 
Zimą natomiast miejsce zamienia się dla raj dla narciarzy. Znajdziemy tu mierzącą 1600 metrów średniozaawansowaną trasę zjazdową. Młodsi amatorzy zjazdów również znajdą tu dla siebie uciechę w postaci przygotowanej z myślą o nich trasie. Nie zabraknie także wypożyczalni, w której zaopatrzymy się w niezbędny sprzęt zjazdowy.
 
Na terenie obiektu nie brakuje także lokali z dobrym jedzeniem, dzięki czemu nawet po całodniowych swawolach będziemy mogli posilić się w lokalnych restauracjach, napawając się widokiem gór. Mamy nadzieje że miejsce to będzie udanym pomysłem na spędzenie fantastycznego dnia na łonie natury.