„Jednośladem bezpiecznie do celu z żywiecką drogówką i Radiem Bielsko”

„Jednośladem bezpiecznie do celu z żywiecką drogówką i Radiem Bielsko”
Niedawno w Żywcu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Jednośladem bezpiecznie do celu z żywiecką drogówką i Radiem Bielsko”. Akcja ma za zadanie uświadamiać rowerzystów oraz podnosić ogólne bezpieczeństwo na drogach. Jakie poruszano tematy?
Bezpieczeństwo na rowerze
 
Wydarzenie zatytułowane „Jednośladem bezpiecznie do celu z żywiecką drogówką i Radiem Bielsko” to kolejne z serii spotkanie, które miało informować rowerzystów o zasadach bezpiecznej jazdy. Partnerami wydarzenia były Urząd Gminy w Jeleśni oraz Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz.
W czasie akcji można było porozmawiać z policjantami na temat bezpieczeństwa na drodze i zasad jazdy rowerem. Każdy miłośnik dwóch kółek, który przyjechał rowerem, otrzymał też komplet gadżetów, które poprawiają widoczność na drodze.
 

Główne założenia akcji

 
Policjanci poprzez ten cykl chcą zwrócić uwagę na podstawowe aspekty bezpiecznej jazdy, które często ignorujemy Jest to na przykład konieczność serwisowani roweru przed rozpoczęciem sezonu lub niedostosowywanie stylu jazdy do panujących warunków.
 
Organizatorzy chcą również walczyć z poważniejszymi zagrożeniami takimi jak prowadzenie pod wpływem alkoholu lub wsiadanie na uszkodzony pojazd.
 
Dużą wagę przykłada się tu do edukacji w kwestiach prawidłowej widoczności oraz oznakowania roweru. Można uzyskać odpowiedź na każde pytanie lub wątpliwość, która dotyka tematyki bezpieczeństwa na rowerze i przepisów z tym związanych.
Spotkania były prowadzone na zasadzie luźnej dyskusji, rozmowy, podczas której każdy zainteresowany mógł zadać pytanie lub posłuchać o ogólnych zasadach. Akcja jest organizowana w całej okolicy i jeżeli się sprawdzi, najprawdopodobniej będzie kontynuowana.