Najciekawsze miejsca Żywca część 2

Najciekawsze miejsca Żywca część 2
Żywiec ma bogatą i ciekawą historię. Przechadzając się jego uliczkami, możemy natrafić na niesamowite zabytki oraz ciekawe miejsca. Poznacie razem z nami najciekawsze zakątki tego uroczego beskidzkiego miasta. Zapraszamy na drugą część naszego przeglądu.
 

Muzeum Miejskie w Starym Zamku

 
Muzeum Miejskie to miejsce szczególnie ciekawe. Wycieczka tam będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na zgromadzone tutaj zbiory, ale także przez wzgląd na budynek, w jakim się mieści. Stary Zamek, bo o nim mowa, to jeden z najpiękniejszych obiektów na terenie miasta. Pochodzi z XV wieku i został najprawdopodobniej zbudowany z polecenia Książąt Oświęcimskich.
Miał w swojej historii okres, kiedy pełnił funkcję obronną, jednak przez większość czasu był miejscem reprezentacyjnym. Tak widzieli go Habsburgowie, którzy przebudowali go w stylu pałacu. W czasie II Wojny Światowej budynek służył Niemcom, a po zakończeniu działań wojennych przeszedł na własność miasta.
 
Początkowo wykorzystano go w celach społecznych. Były tu mieszkania, biura różnych organizacji i urzędy. Dopiero w 2005 roku siedzibę przeniosło tutaj Muzeum Miejskie.
 

Kościół św. Krzyża

 
Kościół św. Krzyża budowla w stylu gotyckim pochodząca z XIV wieku. Czyni go to najstarszym kościołem w mieście. Jak większość tego typu budowli był wielokrotnie rozbudowywany i przerabiany. Obecny kształt zyskał w XX wieku, kiedy dobudowano do niego wieże.
 
Na terenach przykościelnych znajdziemy trzy krzyże przedstawiające Jezusa i dwóch uśmierconych razem z nim przestępców. W środku znajdziemy sporo obrazów, rzeźby oraz piękny ołtarz.