Najciekawsze miejsca Żywca. Część I

Najciekawsze miejsca Żywca. Część I
Piękny Żywiec położony w jeszcze piękniejszych Beskidach to miejscowość, która ma wiele do zaoferowania. Piękne zabytki, prześliczne widoki i niesamowity klimat potrafi wciągnąć i zafascynować. Niejeden turysta zakochał się w tej miejscowości bez pamięci. Dzisiaj chcemy Was zabrać w wirtualną podróż po ten miejscowości i przedstawić najpiękniejsze miejsca miasta.
 

Rynek, a na nim Ratusz

 
Żywiecki Rynek to miejsce wyjątkowe i pełne życia. To tu rozgrywają się wydarzenia kulturalne, a także liczne spotkania towarzyskie. To główny punkt miasta, który nie sposób ominąć będąc w tamtych stronach. Dużą atrakcją dla odwiedzających turystów jest hejnał miejski, który rozbrzmiewa codziennie, punktualnie w południe. Melodia odgrywana jest z Ratusza Miejskiego, który jest wkomponowany w otaczające płytę Ryku kamieniczki.
 
Ratusz nie jest bardzo stary, pochodzi z I połowy XVIII wieku (1706 rok). Dawniej była to po prostu jedna z kamienic. Później dobudowywano do niego cała tylą część. Budynek przeszedł gruntowną modernizację w 2007 roku i od tego czasu dumnie zdobi Rynek.
Na Żywieckim Rynku najciekawsza i najstarsza jest jednak dzwonnica pochodząca z 1721 roku. Urzeka sama jej kamienna forma, a dodatkowo na jej szczycie znajduje się kogut.
 

Park Zamkowy

 
Park Zamkowy to przepiękne miejsce, którego historia rozpoczęła się już w XVIII wieku. Było grodem w stylu włoskim, który przeszedł transformacje w park angielski.
 
Poza urokliwymi uliczkami podziwiać możemy tu Domek chiński, studnie oraz liczną roślinność. Na dużą uwagę zasługuje aleja lipowa, która pamięta XX wiek.
 
W parku zatroszczono się również o rozrywki. Znajduje się tak spory plac zabaw oraz skate park. To zdecydowanie niezwykłe miejsce, które pozwala odpocząć i delektować się urokami otaczającej przyrody.