Najciekawsze miejsca Żywca część III

Najciekawsze miejsca Żywca część III
Beskidy to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, a na ich tle zdecydowanie wyróżnia się Żywiec, który obfituje w niezwykłe miejsca i zabytki. Dzisiaj zabierzemy Was w podróż po najwspanialszych miejscach i zabytkach Żywca. Zapraszamy na trzecią część cyklu.
 

Muzeum Browaru Żywiec

 
Browar Żywiec to miejsce, z którego słynie to miasto. Odwiedzając te zakątki, nie sposób nie zajrzeć do Muzeum opowiadającego historię piwowarstwa na tych ziemiach. Na odwiedzających czeka tu sporo atrakcji. Poznają całą historię browaru, a także jego współczesne funkcjonowanie. Będzie można również prześledzić zmiany, jakie zaszły od czasów początków browaru.
 
W środku poznamy też sporo ciekawostek i nietypowych historii. Jedną z nich jest fakt, Że browar miał kiedyś swoją walutę, która była nagroda za pracę. Nie jest pewnie zaskoczeniem, że monety można było wymieniać wyłącznie na piwo.
Na terenie znajduje się między innymi Karczma Galicyjska, Wehikuł Czasu, a także sala poświęcona parze tańczącej na logu marki. Nie brakuje tam też przysmaków oraz oczywiście piwa, którego można spróbować w tamtejszym barze lub wziąć na wynos. Wrażenia smakowe i wizualne gwarantowane.
 

Park Etnograficzny

 
Park Etnograficzny to miejsce, które powinien odwiedzić każdy. Na jego terenie umieszczono oryginalne chaty, które przetransportowano z okolicznych miejscowości. Są tu również budynki użyteczne takie jak kuźnia czy karczma.
 
We wnętrzach również nie brakuje atrakcji. Zainscenizowano tutaj scenki z życia mieszkańców oraz wiernie odtworzono ich warunki bytowe. Można tam zobaczyć sprzęty, które kiedyś używano, zastawę, ubrania czy biżuterię.
 
Park promuje również lokalną sztukę. Na terenie możemy zakupić ręcznie robione przedmioty różnego rodzaju. Jest sporo sztuki i rzeczy wykonanych przez kowala. Nie brakuje również ubrań i naturalnego pysznego jedzenia, w tym i miodu z lokalnych pasiek oraz smakowitego masła.
 
Podczas spaceru można się też sporo dowiedzieć o dawnych metodach wytwarzania przedmiotów. Możemy tu nawet spotkać pracujących mieszkańców i popytać ich o tajniki fachu.