Bezpieczeństwo na wakacjach, policja z akcją informacyjną

Bezpieczeństwo na wakacjach, policja z akcją informacyjną

Żywieccy Policjanci od zawsze próbują zachęcić młodzież do aktywnego, ale także bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Tym razem wzięli oni udział w ogólnopolskiej akcji Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą Odwiedzili oni w zeszłym miesiącu grupy kolonistów, aby przekazać im dawkę wiedzy o bezpiecznej zabawie podczas wakacji.

Podczas akcji policjanci odwiedzili Węgierską Górkę, która znajduje się na terenie powiatu żywieckiego. Spotkali się oni tam z przebywającymi tam na wakacjach kolonistami. Policjanci przekazywali bardzo dużo cennych informacji odnośnie do bezpiecznego wypoczynku. Bez znaczenia czy odpoczywamy nad wodą, czy w górach, bezpieczeństwo powinno być dla nas zawsze największym priorytetem. Jeśli będziemy o tym pamiętać, z wakacji przywieziemy tylko i wyłączenie te wesołe wspomnienia, z którymi chętnie będziemy mogli podzielić się z najbliższymi.

Oczywiście nie była to tylko i wyłącznie pogadanka. Starsza część uczestników mogła na własnej skórze, przekonać się jak widzi człowiek odurzony narkotykami czy też alkoholem. Oczywiście wszystko w kontrolowanych warunkach. Nie zabrakło także broszur informacyjnych, w których wyczytamy jak spędzić bezpiecznie wakacje. Dla młodszych kolonistów przygotowano specjalne książeczki informacyjne, które mają pokazywać te same informacje co w przypadku broszur reklamowych, jednak zostały one otoczone przyjazną graficzną otoczką, dzięki czemu w łatwiejszy sposób zostaną one przyswojone przez nasze pociechy. Znalazły się także odblaski, dzięki którym znacznie poprawimy swoją widoczność na drodze.

Odbył się także bardzo ciekawy konkurs z zakresu zasad ruchu drogowego, a za każdą poprawną odpowiedz, uczestnik otrzymywał prezent niespodziankę. Nauka połączona z zabawą podane w przyjemnej formie zachęciły kolonistów do wspólnej zabawy.

Mamy nadzieje, że Żywieccy policjańci będą angażować się w tego typu akcje, tak jak robią to do tej pory.