To już 65 lat wspólnego kibicowania klubowy KS „Góral”

To już 65 lat wspólnego kibicowania klubowy KS „Góral”
To wyjątkowa data, klub KS „Góral” obchodzi swoje 65 urodziny. Z tej okazji zawodnicy pokazali w ostatnim sparingowym meczu z Polonią Bytów swoje nowe stroje.
 

Historia Klubu

 
Klub powstał już w 1956 roku. Tego właśnie roku grupka młodych i ambitnych chłopaków wykazało się niebywałą inicjatywą. Postanowili oni stworzyć w Żywcu klub sportowy z prawdziwego zdarzenia. Posiadał on także w tamtych czasach jedną sekcję bokserską. Kilkanaście lat później, bo w roku 1976 miało miejsce najważniejsze wydarzenie w historii klubu. Wydarzenie datowane na 31 marca było powodem do dumy, zarówno dla samych zawodników, jak i okolicznych mieszkańców. To właśnie wtedy została podpisana umowa z Zakładami Piwowarskimi w Żywcu. Na mocy tej umowy w do składu zarządu dołączyli nowi członkowie, a wśród nich dyrektor Tadeusz Niepielski.
Klub miał powody do szczęscia, ponieważ dzięki podpisaniu tej umowy, Zakłady Piwowarskie zaoferowały swoją długofalową pomoc finansową dla klubu i zawodników.
 
Koniecznie trzeba także wspomnieć o wielu wspaniałych sportowcach, którzy swoje pierwsze kroki stawiali właśnie w tym klubie. Na tej liście znajdzie się między innymi Agata Wróbel, która zdobyła brązowy medal olimpijski w podnoszeniu ciężarów. Jej trener natomiast czyli p. Edward Tomaszek, ponad 40 lat uczył wychowanków Żywieckiego klubu. Kolejną osobą, o której nie można nie wspomnieć podczas jubileuszu, jest Stefan Gawron, który do tej pory jest aktywnym trenerem sekcji bokserskiej. Klub prowadzi również sekcje tenisa ziemnego, MMA czy oczywiście piłki nożnej.
Klub to jednak nie tylko wydarzenia sportowe, zarówno sportowcy, jak i zarząd klubu niejednokrotnie udowadniali swoje wielkie serca na licznych akcjach charytatywnych i zbiórkach.
 
Gratulujemy serdecznie jubileuszu oraz życzymy wszystkim sportowcom samych sukcesów!