Co robić w Żywcu w ostatnie dni wakacji

Co robić w Żywcu w ostatnie dni wakacji

Już za kilka dni skończą się wakacje i trzeba będzie wrócić do szkoły. Na razie jednak jeszcze jest chwila, żeby umilić sobie te ostatnie chwile przed zakończeniem sezonu. Jak spędzić ostatnie dni lata w Żywcu? Podpowiadamy.

Kosmiczny Piknik Naukowy

Kosmiczny Piknik Naukowy to będzie nie lada wydarzenie. Nie będzie tutaj brakować atrakcji dla dzieci, ale również dorośli znajdą tu cos dla siebie. Będą warsztaty, wykłady, prelekcje i zabawy. Dowiemy się jak powstały Beskidy oraz jak nosi się strój astronauty. 

Wstęp na wydarzenie jest darmowy, jednak na warsztaty trzeba się zapisać. Można to zrobić na oficjalnej stronie pikniku. 

Spotkanie z przyrodą Beskidzkich Parków

Spotkania z przyrodą to cykl dla trochę starszych uczestników. Zmęczeni opieką nad wnukami seniorzy będą wtedy mogli wypocząć i spotkać się w ciekawych okolicznościach przyrody. Na wydarzenie zaprasza klub Globik oraz klub papiernik. W programie będzie spacer, ognisko oraz wykład.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak obowiązują zapisy. 

Zawody pływackie

Miejski Ośrodek Sportu postanowił w wielkim stylu zakończyć wakacje. Organizatorzy zapraszają na zawody, które odbędą się 21 września. W rywalizacji mogą wziąć udział chłopcy i dziewczęta w wieku od 5 do 16 lat. 

Będzie można wziąć udział w 6 kategoriach, osobno dla dziewczynek i chłopców. Styl dowolny. Na wydarzenie obowiązują zapisy. W roli publiczności może sprawdzić się każdy. Wstęp jest wolny.