Żywiec. Zoodoptuj organizuje akcje pomocy!

Żywiec. Zoodoptuj organizuje akcje pomocy!

Zooadoptuj rozpoczęło w Polsce akcje pod hasłem „Zoodoptuj Mobilizuje!”. Wszystko ma na celu zwiększenie komfortu życia zwierzaków, których po wiośnie i lecie, zawsze w schroniskach przybywa. Zyska też schronisko dla zwierząt w Żywcu.

Czas na pomoc schroniskom

Zoodoptuj rozpoczęło akcje przyznawania schroniskom paczek, których wartość to minimum 1000 zł. W środku znajdują się niezbędne akcesoria oraz karmy, które tak potrzebne są bezdomnym zwierzętom. Wszystko skompletowano na podstawie wywiadu ze schroniskami. Dary są przemyślane i dopasowane do potrzeb konkretnej placówki.
W każdej z paczek są karmy specjalistyczne, posiadające wszelkie niezbędne atesty. Żywienie dostosowano do zwierząt chorych na cukrzycę oraz inne choroby. Postawiono też na koce, środki czystości i akcesoria do zabawy. Każdy zestaw został spersonalizowany i dopasowany do placówki.

Lista najbardziej potrzebujących schronisk

Jak wiadomo, nie wszystkie schroniska są tak samo potrzebujące. Z tego powodu zoodoptuj.pl stworzyło listę najbardziej potrzebujących placówek. Można się z nią zapoznać na stronie internetowej. W tych ośrodkach brakuje wszystkiego, od karmy po koce i środki czystości.
Przed ofiarowaniem darów najlepiej skontaktować się z daną placówką i zapytać ją o jej specyficzne potrzeby. Zyskamy w ten sposób pewność, że nasza pomoc nie pójdzie na marne. Zawsze mile widziana jest też pomoc finansowa. W ten sposób schronisko samo może zdecydować, jakie potrzeby są w danym momencie priorytetowe.
Jeżeli nie dysponujemy środkami, możemy też pomóc, zapisując się do wolontariatu lub umawiając się na spacery. Zwierzęta łakną kontaktu z człowiekiem i zawsze są szczęśliwe, mogąc wyjść z kimś na spacer. Możemy również pomóc w sprzątaniu klatek lub organizując zbiórkę wśród znajomych.