Ukończenie termomodernizacji Starostwa w Żywcu

Ukończenie termomodernizacji Starostwa w Żywcu

Starostwo Powiatowe już funkcjonuje w pełni. Właśnie ukończono termomodernizację budynku. Inwestycje wykonano w związku z programem „Termomodernizacja placówek użyteczności publicznej Powiatu Żywieckiego – cz. I”. Kolejne placówki już w planach.

Starostwo Powiatowe w nowej odsłonie

Termomodernizacja, która niedawno się zakończyła była częścią programu, który był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Całość prac kosztowała 4,4 miliona złotych, a wkład powiatu wyniósł około 2 milionów.
Celem tych działań jest ograniczenie strat cieplnych w sektorze publicznym, co bezpośrednio przekłada się na ekologię oraz emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Jest to więc pewien etap walki o dobrą jakość powietrza i zapobieganie tworzenia się smogu.

Jak przebiegały prace?

Poza całkowitą termomodernizacją w starostwie założono także fotowoltaikę oraz zadbano o walory estetyczne. Wymieniono żyrandole oraz zamontowano daszki szklane i nawiewniki.
Zadbano także eo odpowiednie oświetlenie obiektu i odświeżono wygląd elewacji. Przy okazji wymieniono też sieć elektryczną oraz zmodernizowano system antywłamaniowy. Dzięki temu budynek jest bezpieczniejszy i przyjaźniejszy dla pracowników oraz petentów.
W budynku wykonano także czekające już od dawna inne prace remontowe. Mają one usprawnić działanie urzędu oraz zapewnić pracownikom komfort pracy. Z pewnością przyczyni się to do wydajności oraz jakości pracy urzędników.
Prace w tym momencie są już zakończone. W następnych latach z pewnością modernizacji poddane zostaną inne urzędy oraz budynki użyteczności publicznej w powiecie. Jak na razie władze dają całkiem dobry przykład ekologiczny. Mamy nadzieję, że już wkrótce cały region żywiecki będzie mógł się pochwalić czystym powietrzem i szczególną dbałością o ekologię.