Nowy oddział kardiologii w Żywcu

Nowy oddział kardiologii w Żywcu

Na to wydarzenie czekało wielu pacjentów. Właśnie otwarto nowy Oddział Kardiologiczny z Pracownią Hemodynamiki, Elektroterapii i Elektrofizjologii. Jest to nowoczesny obiekt, który sprawuje opiekę całodobową w ramach umowy z NFZ.

Jak wygląda nowy oddział?

Nowy oddział jest w pełni wyposażony i nowoczesny. Znajduje się w nim sala zabiegowa hemodynamiki, pracownia elektrokardiologii oraz elektrofizjologii. W ramach tych pomieszczeń szpital będzie świadczył pomoc i opiekę dla zawałowców. Będzie tam można udrażniać tętnice czy je poszerzać.
W budynku będą wykonywane również badania profilaktyczne oraz oceniające ogólny stan zdrowia. Będzie to miało spory wpływ na ogólną drożność oddziału oraz zdrowie mieszkańców regionu. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu będzie można interweniować szybko i skutecznie.

Nowy oddział, nowy sprzęt

Nowy oddział przywitano z naprawdę dużym entuzjazmem. W otwarciu uczestniczyli czołowi politycy regionu, a także przedstawiciele wielu znaczących firm i instytucji. Wydarzenie było też niezwykle ważne dla zwykłych mieszkańców, którzy dość licznie stawili się na obchodach otwarcia.
Obywatele nie kryli zadowolenia. Taki oddział był w tym rejonie potrzebny już od dawna. W tej chwili marzenia się spełniły, a osoby starsze zyskują szansę na dłuższe życie i lepszą opiekę medyczną
Radości nie ukrywały też władze powiatu, które przekazały szpitalowi 150 tysięcy złotych na zakup sprzętu medycznego. Pacjenci z regionu w końcu będą mieli pomoc medyczną na miejscu i to się liczy. Tak komentują otwarcie władze powiatu.
Mamy nadzieję, że oddział będzie funkcjonował bez zarzutów i posłuży mieszkańcom na długie lata.