Kobieta podejrzana o usiłowanie zabójstwa

Kobieta podejrzana o usiłowanie zabójstwa

Do wydarzenia doszło na terenie gminy Węgierska Górka. Policjanci zatrzymali tam 46-letnią kobietę, która jest podejrzana o usiłowanie zabójstwa swojego męża. W wydychanym powietrzu miała ona nieco ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta na wniosek śledczych, a także prokuratury spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące. Za którego czyn się dopuściła, grozi jej dożywotnia kara pozbawienia wolności.

Alkohol spowodował awanturę?

Wydarzenia, o których mowa miały miejsce w godzinach nocnych. Policjanci ustalili, w jednym z domostw na terenie gminy wybuchła awantura domowa. W wyniku ostrej wymiany zdań kobieta postanowiła wymierzyć sprawiedliwość o 3 lata starszemu mężowi. Próbowała ona uderzyć go siekierą w głowę. Mężczyzna, aby uniknąć ciosu zasłonił głowę ręką, która w wyniku uderzenia doznała poważnych obrażeń. Kobieta prawdopodobnie w wyniku szoku uciekła, jednak chwilę później zadzwoniła na pogotowie. Poinformowała ona wtedy operatora, że mąż sam okaleczył się siekierą. Policjanci po kilku godzinach skrupulatnych poszukiwań odnaleźli kobietę, która następnie została zatrzymana i trafiła do aresztu. Warto także dodać, że w chwili zatrzymania, kobieta miała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, dalej nie miała zamiaru odpuścić mężowi, a w jego kierunku w dalszym ciągu kierowała groźby karalne.
Gdy nazajutrz kobieta wytrzeźwiała, zostały jej postawione zarzuty usiłowania zabójstwa. O jej dalszych losach zadecyduje teraz sąd. Na wniosek policji, a także prokuratury, kobieta została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa męża kobieta może nie opuścić zakładu karnego do końca życia.

O mały włos o tragedii

Jak pokazuje wyżej wymieniona sytuacja, alkohol nie jest dobrym kompanem podczas kłótni. W tym przypadku na szczęście nic poważnego się nie stało, jednak sama sytuacja mrozi krew w żyłach.