Czy warto posiadać prywatny alkomat

Czy warto posiadać prywatny alkomat

Sytuacje, w których nie mamy pewności co do tego, czy po imprezie jesteśmy w stanie kierować samochodem, zdarzają się często. W takich wypadkach warto zdecydować się na zakup prywatnego alkomatu. Dzięki takiemu urządzeniu będziemy w stanie w każdych warunkach sprawdzić swoją trzeźwość. Pozwoli nam to nie tylko uniknąć nieprzyjemności w przypadku spotkania z policją, ale co ważniejsze pozwoli nam uniknąć sytuacji, w której moglibyśmy powodować niebezpieczeństwo na drodze.

Zakup alkomatu to nieduży wydatek

W przypadku urządzeń do użytku domowego zakup takiego alkomatu nie wiąże się wcale z dużymi kosztami. Podstawowe modele możemy znaleźć już w granicach 100 zł. Takie urządzenie bezproblemowo wystarczy, aby zweryfikować naszą trzeźwość. Jeśli mamy do dyspozycji większą ilość gotówki, możemy się zdecydować na model z nieco wyższej półki cenowej. Cechuje je większa solidność, ale także liczne atesty, które potwierdzają skuteczność oraz dokładność pomiaru. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na skalę pomiaru, a także na rodzaj zasilania urządzenia. Przydatne także mogą okazać się dodatkowe ustniki, jeśli model, który kupiliśmy, wymaga ich wymiany.

Alkomat może uratować życie i zdrowie

Każdy kierowca chociaż raz w życiu żałował tego, że nie posiada takiego urządzenia pod ręką. Posiadanie alkomatu np. w schowku zdecydowanie ułatwia sprawę. W przypadku gdy nie jesteśmy pewni, czy wszystkie procenty z dnia poprzedniego zdążyły uciec, pojawia się konieczność np. udania się na najbliższy komisariat policji w celu wykonania badania. Posiadanie prywatnego alkomatu pozwala nam w takiej sytuacji oszczędzić sobie masę czasu. Może się także okazać, że osoby, z którymi imprezowaliśmy dnia wcześniejszego, będą miały podobne wątpliwości. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby oni w takim wypadku także profilaktycznie poddali się badaniu.

Jak więc widzimy zakup swojego prywatnego alkomatu, przynosi same korzyści. Jak wiadomo, w Polsce pijani kierowcy są prawdziwą plagą. Nie zawsze jednak do końca mamy świadomość, że możemy być jeszcze wczorajsi. W takim wypadku urządzenie sprawdza się doskonale, a my zyskujemy pewność, że podejmujemy odpowiedzialną decyzję, wsiadając za kierownicę.