Oddział wewnętrzny w szpitalu w Żywcu przekształcony na oddział covidowy

Oddział wewnętrzny w szpitalu w Żywcu przekształcony na oddział covidowy

Kilka dni temu szpital w Żywcu opublikował oświadczenie, w którym poinformowano o zmianach. Oddział wewnętrzny będzie odtąd zamknięty do odwołania, zamieniony na oddział dla chorych na Covid-19. Zmiany w funkcjonowaniu szpitala są odpowiedzią na wzrost zakażeń koronawirusem.

Szpital w Żywcu przygotował nowe miejsca dla chorych

Szpital w Żywcu przygotował się do ponownej walki z koronawirusem. Spodziewane jest duże obłożenie związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19 w mieście i w okolicznych gminach. Najgorsza sytuacja jest obecnie w powiecie cieszyńskim, gdzie liczba dobowych zakażeń sięga około 130. Przygotowując się do napływu chorych z ciężkimi objawami, w szpitalu utworzono również dwa stanowiska intensywnej terapii.

Warto wspomnieć także o zakazie odwiedzin, który od kilku dni obowiązuje we wszystkich szpitalnych oddziałach. Od tej zasady są wyjątki, ale tylko w przypadku osób ciężko chorych (nie na Covid-19). Szczególną wizytę należy ustalić wraz z personelem szpitala. W tym celu konieczny jest kontakt telefoniczny.

Czy kiedyś pożegnamy się z koszmarem koronawirusa?

Eksperci spekulują na temat koronawirusa i daty jego wygaśnięcia. Wielu badaczy utrzymuje, że wirus wygaśnie dopiero w 2025 roku, ale znacznie częściej mówi się o tym, że szczepionka pozwoli uporać się z koronawirusem szybciej. Co prawda znane nam obecnie szczepionki nie chronią przed zakażeniem, ale łagodzą objawy, a to już coś.

Kiedy w szpitalach będzie mniej chorych na Covid-19, ponownie będzie możliwe sprawne leczenie innych chorób, które obecnie także zbierają swoje żniwo. Niestety nie mówi się o tym tak często, jak o koronawirusie.

Jeśli więc wierzyć ekspertom, 2022 rok powinien być lepszy niż obecny i zdecydowanie lepszy niż pamiętny rok 2020. Warunkiem jest oczywiście szczepienie. Co do tego wiele osób wciąż ma wątpliwości, a szum informacyjny sprawia, że ciężko odróżnić fakty od teorii spiskowych. Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce pożegnamy się z koronawirusowym koszmarem.