Butelki zwrotne w Biedronce: oszczędzaj pieniądze i chroń środowisko!

Butelki zwrotne w Biedronce: oszczędzaj pieniądze i chroń środowisko!

Kwestie ochrony środowiska od dłuższego czasu spędzają sen z powiek osobom przejmującym się losem planety. Na szczęście prawda o negatywnych skutkach ocieplenia klimatu dociera również do właścicieli dużych firm i przedsiębiorstw. W związku z tym sieć sklepów Biedronka postanowiła wprowadzić system butelek zwrotnych.

Nie wyrzucaj, a z powrotem oddaj do sklepu!

Biedronka jest jednym z chętniej odwiedzanych sklepów w Polsce. Ciekawe produkty i dobre ceny sprawiają, że ludzie robią w Biedronce regularne zakupy spożywcze. Nie bez wpływu pozostaje także lokalizacja: Biedronka praktycznie zawsze jest blisko. Teraz sieć popularnych sklepów ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie system butelek zwrotnych, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom piwa.

Od teraz szklane butelki po takich napojach jak: Żywiec, Harnaś, Warka, Namysłow i Pils, można będzie zwrócić puste butelki i odzyskać kaucję w wysokości 50 gr za butelkę. Jeśli zwrócisz butelki bez paragonu, otrzymasz zwrot w postaci vouchera, inaczej zniżki na zakupy. Z kolei oddawanie butelek z paragonem wiąże się ze zwrotem gotówki.

Wielkie sieci handlowe starają się być ekologiczne

Biedronka jest wielką siecią handlową, która chętnie angażuje się w ciekawe projekty, akcje społeczne i nowoczesne rozwiązania, dzięki którym sklep jest nie tylko bardziej przyjazny dla klientów, ale i dla środowiska. To świetny przykład na wykorzystywanie marketingu w fajny sposób. Sieć zdobywa klientów i daje dobry przykład konkurencji.

Butelki zwrotne to oczywiście kropla w morzu ekologicznych potrzeb, ale to lepsze niż bezczynne patrzenie, jak nasza planeta zamienia się w śmietnik. Poza tym Biedronka nie ukrywa, że w przyszłości zamierza wprowadzać nowe akcje, których celem jest dbanie o środowisko.

My również możemy wziąć przykład z giganta i wprowadzić do swojego życia kilka zachować ekologicznych. Na przykład zastąpić jednorazowe reklamówki wielorazowymi. Więcej ciekawych przykładów znajdziecie na stronie: https://www.thanks.pl/.