Podziel się żywnością! PCK Żywiec prosi o pomoc

Podziel się żywnością! PCK Żywiec prosi o pomoc

Żyjemy w trudnych czasach, wielu Polaków musi mierzyć się z kiepską finansowo perspektywą na przyszłość. Niektórzy oburzają się na zbiórki pomocy dla Ukrainy, jednak musimy pamiętać, że uchodźcy zwykle nie są w stanie samodzielnie poprawić swojej sytuacji. Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca, dlatego nie żałujmy innym swojego wsparcia.

Podziel się jedzeniem z potrzebującymi

W dobie galopującej inflacji mamy coraz mniej pieniędzy na własne wydatki. Wciąż jednak przeznaczamy astronomiczne sumy na kupowanie rzeczy zupełnie niepotrzebnych. Tymczasem kolejną niepotrzebną bluzkę za 30 zł można zamienić na kilka paczek makaronu, konserw, czy środków czystości dla osób w trudnej sytuacji. Tak samo jest z jedzeniem, które bardzo często wyrzucamy. Lepiej kupić mniej lub podzielić się zakupami z potrzebującymi.

Pomaganie innym nie musi oznaczać oddawania wszystkiego, co się ma. Wystarczy nawet drobna pomoc, ponieważ kiedy jest wielu darczyńców, nietrudno uzbierać wystarczającą ilość produktów. Każda pomoc ma znaczenie i każde wsparcie się liczy.

Ludzie znaleźli się w sytuacji, na którą nie mają wpływu

Jesteśmy przekonani, że wszyscy Ukraińcy woleliby wrócić do swojego kraju, zamiast tułać się po nieznanym świecie, bez pieniędzy, pracy i najbliższych. Spróbujmy postawić się w tej samej sytuacji. Zresztą wielu Polaków było w takiej sytuacji podczas II Wojny Światowej. Pamiętajmy, że uchodźcy z Ukrainy nie przybyli do Polski, by zabierać nam miejsce do życia i pracy. Oni chronią się przed okrutną agresją Rosjan. Uciekają przed torturami i bombardowaniem.

Wolontariusze PCK Żywiec proszą o produkty pierwszej potrzeby. Długoterminową żywność i środki higieniczne. Jeśli możecie, okażcie pomoc! Czasami trudno w to uwierzyć, ale bycie dobrym dla innych naprawdę się opłaca. Pomaga zmieniać świat na lepsze, tworzyć lepszą rzeczywistość, w której jest miejsce dla wszystkich.

Może Cię zainteresować: https://telewizjacentrum.pl/kanal-ukraina24-dostepny-w-polsce-za-darmo/.